Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Starbucks Blockchain’e Sıcak Bakıyor

Ana Sayfa » BLOCKCHAİN » Starbucks Blockchain’e Sıcak Bakıyor
Starbucks Blockchain’e Sıcak Bakıyor

Starbucks yöneticisi Howard Shultz, kahve zincirinin, Blockchain teknolojisini ve dijital paraları uzun vadeli ödeme teknolojisi stratejisine dahil ederek dijital müşteri ilişkilerini büyütmeyi amaçladıklarını söyledi.

Shultz, Blockchain’e inansa da Bitcoin’in kendi stratejilerinde bir rol oynamayacağını ve gelecekte de bir para birimi olamayacağını düşünüyor.

Bunun yanında Shultz, Starbucks’ın herhangi bir dijital para birimi çıkarmayacağını ya da Blockchain ve kripto paralara yatırım yapmayacağını açıkladı. Ancak bu teknolojilerin güvenli olduğunu ve buna katkı sağlamak içinde Starbucks’ın nüfuzunu kullanmayı istediklerini de ekliyor.

Blockchain teknolojisinin, müşteri uygulamalarıyla dijital paralara önemli bir seviye kazandıracağı yeni bir çağa girdiğimize inanıyorum.

Shultz, Starbucks’ın piyasadaki yerinin değişikliklerin avantajlarından faydalanmaya çok elverişli olduğunu, “ Bu teknolojinin peşinden giden şirketlere sunabilecek bir şeylerimiz olduğunu düşünüyoruz. Çünkü Blockchain teknolojisi, yarattığımız mobil ödeme platformuyla uyumlu ve piyasada güvenilir bir yerdeyiz.” sözleriyle belirtiyor.

Shultz’ın bahsettiği platform, Starbucks’ın 2015 yılında piyasaya sürdüğü ve müşterilerin mobil uygulamayla ödeme yaparken aynı zamanda ödüller kazanmalarını sağlıyor. Bu uygulamayla yapılan ödemeler Starbucks’ın ABD ödemelerinin yaklaşık üçte birini oluşturuyor. Sonuç böyle olunca Shultz, ABD’de nakitsiz mağazalar açmayı düşündüklerini belirtiyor.

Bununla beraber Starbucks, geçmişte de yenilikçi ödeme çözümlerini benimsemiş ve öncülük bir firma olarak karşımıza çıkıyor.

Kaynak: www.coindesk.com

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Starbucks Blockchain’e Sıcak Bakıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Steemit Platformu, 11 Eylül Saldırılarının Detaylarını Paylaşan Grubu Siteden Menetti! 22 Yıllık Wall Street Uzmanı Açıkladı ‘ Bitcoin Henüz Dibi Görmedi ‘ Tim Draper: 2021 Yılında Herkes Bitcoin İle Kahve Alabilecek! Araştırma: Bitcoin 2019 Yılında Kripto Para Piyasasının Yüzde 66’sını Oluşturacak Bloomberg’in Son Bitcoin Fiyat Öngörüsü, Ripple (XRP), Ethereum, Tron, Stellar, EOS ve Kripto Para Dünyasına Dair Son Dakika Gelişmeleri Bitcoin Milyoneri MakeSense Labs’ın Yönetim Kuruluna Katıldı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır