Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto ETF’leri Perşembe günü listeleniyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto ETF’leri Perşembe günü listeleniyor!
Kripto ETF’leri Perşembe günü listeleniyor!


Kripto ETF’leri ilk olarak Perşembe günü İsviçre’deki altı borsanın simgesel olarak bir zil çalma töreni yapması ile başlayacak.

Kripto ETF’leri İş başında!Kripto ETF’leri bir buçuk yıllık bir hazırlık döneminin ardından dünyanın borsada listelenen ilk kripto fonları olarak bazı şartlarıda beraberinde getiriyor. İsviçre’de bu işi başlatan ilk kripto ETF kuruluşu olan Amun AG’nin CEO’su Mısırlı Hany Rashwan, Forbes dergisinin geçen yıl 30 yaş altındaki 30 kişi listesinde yer almıştı. Rashwan Trustnodes ile yaptığı söyleşide bazı konulara değinmiş.

Rashwan kripto paraya çok inandığını söyleyen bir girişimci. Bu inancını ise hem ekonomik, hem felsefi temellere dayalı profesyonel ve kişisel deneyimlerinden elde ettiğini söylemiş.

Bir blokzincirli fon yönetim platformu kurduklarını ve blokzincir teknolojisinin olumlu bir uygulaması olacağını da söyleyen Rashwan’ın kuruluşunun hedefinde teknolojik altyapıya daha fazla yatırım yapmak var.

Blokzincir teknolojisini yerleştirmek ve temizlemek için kullanıyorlar ve tüm ortakları ve hizmet sağlayıcıları da bu platformu kullanıyor.

Rashwan bu konuda ilk olmanın bazı sorumlulukları da beraberinde getirdiğini çünkü alt yapsının tam hazır olmaması nedeniyle kendilerinin inşa etmek zorunda kaldıklarını söylemiş. Blokzincir ile işlemleri hızlandırmışlar.

Tüm varlıkların halka açık blokzincirini kullanarak transferlerini ölçen bir endeks oluşturmuşlar, bununla işlem yapıyorlar ve işlemler çok daha hızlı gerçekleşiyor.

API’ler ile gerçekleşen bu işlemlerde, ortakların iş akımları da var. Önceden el ile yapılan işlemler şimdi çok daha hızlı gerçekleşiyor.

Hisse sentlerindeki pek çok işlem kayıt tutma ve iletişimle gerçekleştiği için çok yavaş dı şimdi blokzincir ile çok daha iyi hale gelmiş.

Teknoloji platformu derinlemesine heryerde anlatılmıyor fakat Rashwan bazı arkauç süreçlerini blokzincirleştirmiş.

ETF’ler nasıl korunuyor?Rashwan söyleşide, ürünün vadelilere dayanmadığını, bir yatırımcı satin aldığı zaman karşılık gelen miktarda bir kripto satin aldığını ve nitelikli bir şirketle korunduğunu anlatmış.

Korumayı yapan Kingdom Trust şirketi, koruması altındaki kriptoları Llyod’s of London ile de sigortalıyor.

Jane street ve Flow traders şirketleri de yetkili katılımcı olarak var, ve satin alınan hisse senedi gerçek kripto paraya dönüştürülecek, yani koruma altına alınması için endeks kurallarına göre kripto para satın alacaklar.

VanEck şirketinin endkes kolu Raswan’ın girişimi için endeks yöneticisi görevi görecek. ETF de bir görevleri olmayacak.

Rashwan fonun sayfasıyla ilgili olarak da, nötr bir yapıda olduğunu, düzenleyici nedeniyle dengeli olduğunu ve fon dünyasında en iyi yetkiye sahip olduğunu eklemiş.

Kripto para almanın hisse senedi almak kadar kolay olmasını ve yerel düzenleyicilerle çalışmanın avantajlarından bahsetmiş.

XRP nin endeksin % 30 una denk gelmesini bazıları şaşırtıcı bulabilir ama vadeli piyasa kapitali kullanananlara ait pasif bir algoritma bu diyor Rashwan.

Pasif olmasına ragmen %2,5 ücret epey bir eleştiri almış. Ancak ücreti diğer ürünlerle aynı duruma getiren daha fazla kripto koruma maliyetleri de var.

Coinshare’in ETN si mesela. Nasdaq da listelenmiş ve ücreti %2.5. ETN ler sadece Bitcoin ve Eth için ama bizim ETF’miz beş kriptoyu kapsıyor. ETN ler de teminat yok ama bizde var. Tamamen %100 teminatlı bir borç. Herhangi bir hisse senedi gibi alınabilir. Böylece geleneksel hisse senedi piyasasına bir adım atılmış olur.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto ETF’leri Perşembe günü listeleniyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

TRON ve Liverpool Ortak mı Oluyor? Yalanlama Geldi! Bu da oldu… Çocuk kaçıranlar fidye olarak Bitcoin istedi Bitcoin Artıyor, Vadeli İşlemlerin Durumu Ümit Veriyor Nicolas Maduro, Petro’nun Fiyatının İki Katına Çıkartılmasını Emretti Koin Bülteni Yayın Alışkanlığı Değişiyor Yeni Zelanda Hükümetine Blockchain Sunumu Yapılacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır