Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Antik Çağda Demir, Internet Çağında Kripto Para

Ana Sayfa » BLOCKCHAİN » Antik Çağda Demir, Internet Çağında Kripto Para
Antik Çağda Demir, Internet Çağında Kripto Para

Bitcoin, Litecoin, Etereum ve diğer dijital para birimleri son aylarda fiyatlarının hızlı çıkışı ile birlikte tüm dünyanın gündemine oturdu. Kripto para birimlerinin getirdiği hızlı ve kolay kar elde etme potansiyeli, müzik ve sinema sektörü çalışanlarından, devlet memurlarına ya da beyaz yakalılara kadar aklınıza gelen herkesi bir şekilde etkiledi ve içine aldı. Bir yandan insanlar kripto paraları bu şekilde benimsemeye başlamışken öte yandan her fırsatta olumsuz açıklama yapmaya çalışan bir kitle de oluştu.

İnsanlar kripto paraların fiyatlarında olan dalgalanmaya bakarak aslında küçük resime bakıyorlar ve asıl görmeleri gereken büyük tabloyu kaçırabiliyorlar. Kripto paralar ve onu hayatımıza katan blockchain teknolojisinin içerisinde devrim niteliğinde bir potansiyel yatıyor. Blockchain teknolojisi, insanların çevrimiçi ödeme yapma biçiminden, ülkelerin yolsuzlukla mücadelesine, devletle vatandaşlar arasındaki ilişkiye kadar her şeyi değiştirebilecek bir güçe sahip..

Bilindiği gibi Blockchain teknolojisinde kayıt edilen veriler silinmeyerek  sonsuza kadar depolanıyor. Bu özellik sayesinde, Blockchain teknolojisi ile “Adil ticaret” ya da “tek menşe” olarak pazarlanan bir ürünün, doğru olup olmadığından emin olmak mümkün bir hale geliyor.

Blockchain teknolojisinin başka bir kullanılma potansiyeli ise “akıllı sözleşme” uygulamasını kullanarak bir kişinin ödemesini yapmadığında, arabasını çalıştırmasını engellemek için programlanmış bir araba kiralama yöntemi olabilir. Bunlar gibi örneklerin sayısını artırabiliriz. Yani Blockchain teknolojisinin kullanım alanları insanın sadece hayal gücüyle sınırlı.

Bu sınırsız Blockchain teknolojisinin getirdiği kripto paraların ise, geleceğin para birimi olduğuna inanıyorum. Aslına bakacak olursak, gelişen internet çağı ve teknolojinin geldiği bu noktada kağıt ve madeni paralar biraz ilkel kalıyor. Antik çağda para yerine demir çubuk kullanılıyorsa, internet çağında ise bu kripto paradır.

Kripto paraları ve altında yatan blockchain teknolojisini içinde bulunduğumuz çağa en uygun ve önümüzdeki 20 yıl içerisinde her yerde karşımıza çıkacak olan bir oluşum olarak düşünüyorum..

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Antik Çağda Demir, Internet Çağında Kripto Para - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Craig Wright: Bitcoin SV, Eşler Arası İnternet Ödemeleri Konusunda Devrim Yapacak! Kripto Para Borsası Coinbase, Tecrübeli İsim Mark Kelly’yi Bünyesine Kattı! Kripto Para Bankası AriseBank’ın CEO’su, ICO Nedeniyle 4.2 Milyon Dolarlık Cezaya Çarptırıldı! Bir trader, Bitcoin düşerken tam 1220 BTC kaybetti Stellar CTO’su: Kripto Paralar Ödeme Sistemlerini Kökten Değiştirebilir Dev Kripto Para Borsası Litecoin Türevlerini Başlattı, Sırada Ripple (XRP) Var

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır