Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin insanları yoldan çıkarıyor!!!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin insanları yoldan çıkarıyor!!!
Bitcoin insanları yoldan çıkarıyor!!!

© Reuters.  © Reuters.

Manhattan Bölge Savcılığı, bir gurup genç hakkında yakın arkadaşlarını kripto parası için alıkoyduğu, kişiyi hak ve hürriyetinden yoksun bırakma suçu iddiasıyla haklarında dava açtı.

Bitcoin insanları çıldırtıyor!Gençler, sözde arkadaşlarının cüzdan adresine ulaşabilmek adına ona işkence ettiler. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülere göre, 7 Eylül’de 29 yaşındaki Stevan Dron, 25 yaşındaki Chris David ve Stephen Orso ve 19 yaşındaki David Leica sözde arkadaşları Nicholas Truglia‘ya evine kadar eşlik ettiler. Evine girer girmez Nicholas Truglia’nın ellerini ayaklarını bağladılar ve kripto cüzdanın detaylarını vermesi için ona işkence etmeye başladılar.

Mahkeme kayıtlarına yansıyan bilgiye göre, işin garip tarafı işkence ve hırsızlık suçlamasıyla gözaltına alınan Stephen Orso’nun oldukça zengin ailesinin olduğudur. Orso, Nicholas Truglia’nın kafasını küvetin altına tutarak sıcak su işkencesi yapmış böylelikle kripto cüzdanı bilgilerine ulaşmayı denemiştir.

Diğer suçlular, sosyal medyada kendilerine zengin bir hayat yaşadıkları izlenimi verdikleri biliniyor. O gün kamereya yansıyan görüntülere göre, kazaklarının altında laptopu andıran dizüstü bilgisayar taşıdıkları tahmin ediliyor.

Gençlerin Nicholas Truglia’nın hesabına erişim sağlayıp sağlayamadıkları belirsizliğini koruyor. Fakat her iki şekilde de, gelecek yıl Mart ayında kaderlerinin belirleneceği zamana kadar kefaletle serbest kaldılar.

Bu, kripto dünyasında yaşanan ilk şiddet eylemi değil. 24 yaşındaki Norveçli kripto yatırımcısının cinayete kurban gitmesi, sektörü derinden sarstı. Olaydan önce P2P Bitcoin işlemi gerçekleştiren kurban, Makaveli Linden’in takibine takıldı.

Polis raporuna göre, İsveç vatandaşı Linden, camdan içeri girdi ve yatak odasında Paltto ile karşılaştı. Çıkan arbedede maktul bir kaç yerinden bıçaklandı. Linden, sonra soyguna başladı laptopu dahil değerli gördüğü ne varsa aldı ve gözden kayboldu. Linden, uzun zamandır kaçaktı ama şimdi yakalandı ve Norveç Yüksek Mahkemesinde yargılanıyor.

Benzer elim bir hadise geçtiğimiz Mayıs’ta ülkemizde de yaşanmıştı. Antalya’nın Serik ilçesinde geçen yıl Şükrü Mert Ersoy’u (23) hesabındaki bitcoini almak için boğarak öldürdükleri suçlamasıyla 5 sanık tutuklanmıştı. Yapılan sorgulamalarda zanlılar suçlarını itiraf etti. Sanıklar ifadelerinde maktülü kolay para kazandığı için öldürdüğünü itiraf etti.

Şu ana dek bir çok dolandırıcılık ve hacklenme vakasıyla karşılaştık, ama işkence ve cinayet de neyin nesi? Hepimiz burada Bitcoin meraklısıyız. Ancak yaşanan gelişmelere bakınca, Bitcoin insanları bozduğu görülüyor. Bu yüzden kişisel varlığımız konusunda azami dikkatli olmalıyız. Dijital varlığımız konusunda sadece ilgili kişilerin bilmesinde yarar var. Sektör geliştikçe ve kripto paraların kabulu hızlandıkça, bunun gibi kötü örnekler ile maalesef daha çok karşılaşacağız gibi..

Koinmedya ailesi olarak, hayatlarını kaybedenlerin ailelerine taziyelerimizi sunuyoruz.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin insanları yoldan çıkarıyor!!! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İsveç, Dijital Para Projesi İçin Testlere Başladı Büyük Tarih Açıklandı! Bakkt Plaformunun Bitcoin Vadeli İşlemleri 12 Aralık’ta Alıcıya Çıkıyor Bitcoin ve Kripto Paraya Yatırım Yap, Çünkü ABD Doları Dönüşü Olmayan Bir Ölüm Spiralinde: Kim Dotcom Bitcoin, yeni yıla hashrate’te tarihi rekorla başladı XRP 4% düşüşle 0,29197 seviyesinin altına geriledi Binance CEO’su Kripto piyasaları ve şirketinin geleceği hakkında Bloomberg’e açıklama yaptı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır