Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Çin Bankacılık Düzenleme Kurumundan Blockchain Hamlesi

Ana Sayfa » BLOCKCHAİN » Çin Bankacılık Düzenleme Kurumundan Blockchain Hamlesi
Çin Bankacılık Düzenleme Kurumundan Blockchain Hamlesi

Çin’de Devlet Konseyi bünyesinde önemli bir finans regülatörü olan “Çin Bankacılık Düzenleme Komisyonu (CBRC)” tarafından hazırlanan bir makaleye göre, Blockchain teknolojisinin Çin’in ikincil kredi piyasasının gelişimini artıracak bir planın parçası olarak benimsenmesi gerektiği vurgulandı.

19 Ocak tarihinde özel bir komite tarafından hazırlanan ve yayınlanan makalede, finansal teknolojilerin geliştirilmesi ve düzenlenmesi ile ilgili çeşitli konulara değiniliyor. Çin’in kredi piyasasının gelecekteki gelişimi üzerine olan bir bölümde, ülkenin blockchain teknolojisini benimsemesinin iki katına çıkarılması gerektiği öneriliyor.

Makalede şu cümlelere yer verilmiştir:

“Zaman geçtikçe blockchain teknolojisi, bilançolar gibi kritik verilerin paylaşımının verimliliğini artıracak ve daha kolay paraya çevirilebilir bir ikincil kredi piyasasını teşvik edecektir. Bu teknolojiyi finansal hizmetler platformlarına entegre etmek gelecek stratejinin bir parçası olmalıdır.”

Ayrıca makalede Çin’deki son zamanlardaki olumsuz düzenlemelerin, gelişmekte olan internet teknolojisini engellediği şeklindeki endişelere de yer verildi. Bunun yanı sıra CBRC, blockchain teknolojisinin akıllı-sözleşme özelliğini, uyum raporlarını otomatik hale getirmek için olası bir çözüm olarak gördüğünü de belirtti.

Bu gelişmeyle birlikte yetkililer kripto paralar ve blockchain teknolojisi üzerinde farklı bir duruşla karşımıza çıkıyor. Devletler hala bu teknolojiye nasıl yaklaşmaları gerektiği konusunda karara varmış değil. Muhalif görüşlerin sonucu teknolojiyi yakalayamayacakları endişesiyle, tekrar olumlu adım atıyor olabilirler.

Yapılması gereken şu; internet ve teknoloji çağında aynı çağdan gelen kripto paralara ve blockchain teknolojisine geç kalmadan yönelmektir.

.vp_after_content_row a,.vp_after_content_row button{white-space:normal !important;}

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Çin Bankacılık Düzenleme Kurumundan Blockchain Hamlesi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Fransızlar Bitcoin Dolandırıcılarına 31 Milyon Euro Kaptırdılar Fransa Yenilenebilir Enerjiye Geçerek 44.5 Milyar Dolar Tasarruf Edecek OECD’den ICO’lar İle İlgili Bir Açıklama Daha: Birincil Opsiyon Olmaktan Uzaklar Nasdaq kripto endeks platformu adaptasyon için dev bir adım olabilir BKM Genel Müdürü Soner Canko: Blockchain Teknolojisine Önem Veriyoruz Bir milyarder, tüm Bitcoin’lerin yüzde 25’ini satın almak istiyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır