Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Sidechains Projesi

Ana Sayfa » BORSALAR » Sidechains Projesi
Sidechains Projesi

Sürücü zinciri projesinin arkasında bitcoinin yan zincir getiren geliştiricilerden biri, projenin koduyla ilgili geribildirim yanı sıra teknoloji ile ilgili iki iyileştirme önerisi istiyor. Bitcoin geliştirme e-posta dizininde bir mesajda Paul Sztcc, bugüne kadar geliştirilen kod hakkında geribildirim almaya başlamak amacıyla, her ikisi 17 Kasım tarihli iki Bitcoin İyileştirme Protokolü (BIPs) için bağlantılar yayınladı. Sürüm, Sztorc’un Drivechain’i ilk kez piyasaya sürmesinin üzerinden iki yıl geçtikten sonra konsept etrafında uygulamalar geliştirmek için devam eden çabalardan birinin işaretini veriyor.

Drivechain’i de içeren yan zincir kavramları, bit passunun gerçek işlevlerini kriptokrasinin koduyla bütünleştirmeden test etmenin bir yolu olarak konumlandırılmıştır.

Uygulandıklarında, bitkisel blok zincirine bağlanmış olan birlikte çalışabilir blok zincirler oluştururlar. Örneğin, Mimblewimble işlem anonimlik projesine dayanan bir yan zincir, o bölgede bit eşik yazılımında değişiklik yapmak için uzun ve potansiyel olarak çekişmeli olan süreci önleyen deneyler yapılmasına izin verebilir.

Aynı zamanda, bazı geliştiriciler yan zincir kavramlarını eleştirdiler ve tanıtıldığı takdirde sistemde yeni güvenlik açıkları oluşturabileceğini ve daha az güvenli bir ağa neden olabileceğini savundu.

Sztorc, şu an için Drivechain geliştiricileri tarafından öne sürülen BIP’leri incelemeye hazır. “En yararlı inceleme muhtemelen GitHub’da gerçekleşecek” diyen Sztorc, e-posta dizisinde yazdı ve belirttiği gibi, hiçbirine resmi BIP statüsü verilmemişti.

Kaynak: Coindesk

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Sidechains Projesi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sıcak Gelişme: FED Faiz İndirdi! Bitcoin ve Dolar/TL’de Son Durum Bitcoin’in 60.000 Dolara Çıkacağını Tahmin Eden TenX Başkanı Julian Hosp, Başkanlıktan Çekildi Substratum Binance’den Neden Delist Edildi? Tartışmalar Sürüyor BitMEX CEO’sundan Bitcoin için sıcak 2019 tahmini Bitcoin fiyatı düşüyor, Balinalar Bitcoin’lerini Borsalardan kişisel cüzdanlara transfer ediyor Çin Yeni Kripto Para Derecelendirmelerini Yayınladı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır