Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin’in Balon Olduğunu mu Düşünüyorsunuz? Bir De NASDAQ Hisselerine Göz Atın

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin’in Balon Olduğunu mu Düşünüyorsunuz? Bir De NASDAQ Hisselerine Göz Atın
Bitcoin’in Balon Olduğunu mu Düşünüyorsunuz? Bir De NASDAQ Hisselerine Göz Atın

© Reuters.  © Reuters.

2017 yılında yakaladığı pozitif ivme ile tüm dünyanın ilgisini çeken Bitcoin ve yol arkadaşları 2018 yılında güçlü bir ayı piyasasının etkisi altında kaldılar. 11 ayın üzerinde fiyatlarda negatif etki yaratan ayılar piyasanın yüzde seksenlik düşüşünü tetiklerken, bu değişim sonrasında ana akım medya da Bitcoin ve kripto paraları “balon” olarak nitelendirmekten hiç çekinmedi.

Kripto para dünyasının yakından tanıdığı ve “Ivan on Tech” ismi ile bilinen İsveçli teknoloji meraklısı Twitter üzerinden bu durumu eleştirerek ABD’nin önde gelen borsası Nasdaq’ın önde gelen hisselerini değerlendirdi.

Nasdaq hisselerindeki büyük oranda düşüşe işaret eden Ivan, Twitter gibi önde gelen şirketlerin hisse değerlerinin dahi tüm zamanlar rekoruna göre yüzde 63 gerilediğine ve listede yüzde 95’e varan değer kayıplarının olduğuna dikkat çekti.

“Bunlar ICO değil, NASDAQ hisselerinin tüm zamanlar rekor seviyesinden düşüşleri.”

2018’in Piyasalara Etkisi
2018 yılında yaşanan düşüş Bitcoin ve kripto paralara dair pek çok yatırımcının güvenini kaybetmesine sebep olurken, ABD’de FED’in faiz kararları doğrultusunda borsalarda şirketlerin hisselerinde de önemli bir değer kaybı eğilimi göze çarpıyor.

Bitcoin ve diğer finansal varlıklar arasındaki değer kaybı karşılaştırılması pek çok kez önemli figürler tarafından kripto para meraklıları ile paylaşıldı. Daha önce de Amazon (NASDAQ:AMZN) ve benzeri internet girişimlerinin dotcom balonu sonrasında güçlü seviyede değer kaybı yaşayıp sıkıntıya girmesi ve şimdi geldiği hal ile Bitcoin’in 2017 yılında yakaladığı sağlıksız büyüme sonrasında değer kaybı yaşaması arasındaki ilişki öne çıkarılmıştı.

Geleneksel finans hisselerinin yanı sıra fiat paraların da tarihlerinde pek çok kez devalüasyon tehlikesi atlatması da kripto paraların taze geçmişi düşünüldüğünde gelecek için daha sağlıklı bir tablo çizilmesini olanaklı kılıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Bitcoin’in Balon Olduğunu mu Düşünüyorsunuz? Bir De NASDAQ Hisselerine Göz Atın appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin’in Balon Olduğunu mu Düşünüyorsunuz? Bir De NASDAQ Hisselerine Göz Atın - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tomochain (TOMO) Nedir, Tomochain (TOMO) Nereden Satın Alınır? Tom Lee: “Bu olayla Bitcoin bu hafta sonu fırlayabilir!” Cardano 2% düşüşle 0,048798 seviyesinin altına geriledi Güney Kore’nin En Eski Bankası Blockchain Platformu Geliştirdi Çin Kaçak Kripto Para Madencilerinin Peşine Düştü EOS dApp Kullanımında Ethereum’a Tozunu Yutturdu!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır