Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kriptolar Dalgalı Haftanın Ardından Yükseliyor Fakat Zor Günler Yaşıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kriptolar Dalgalı Haftanın Ardından Yükseliyor Fakat Zor Günler Yaşıyor
Kriptolar Dalgalı Haftanın Ardından Yükseliyor Fakat Zor Günler Yaşıyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto paralar Pazartesi günü yükselişe geçti, Bitcoin dalgalı Paskalya haftasonundan sonra iyileşmeye çabalıyor.

Bitcoin en son saat 15.33’te Bitfinex borsasında %4,19 yükselerek 7.003,8$’a geldi, Pazar günü test ettiği 6.474,40$’dan fazla uzaklaşmadı. Sanal döviz 2017 Aralık ayında gördüğü 20.000$ yüksek değerinden epey uzakta ve Şubat ayında gördüğü 6.000$ değerinden beri kayıplarını telafi etmeye çalışıyor.

Kripto para sektörü 2018’in ilk çeyreği sırasında zor günler yaşadı, Coinmarketcap’e göre, Ocak ayında bu yana tüm kripto para piyasası %59 değer kaybetti. Toplam piyasa değeri şu anda 260 milyar$ değerinde.

Tayvan’da, merkez bankası Bitcoin’e karşı para kaçakçılığını önlemek için yeni kurallar içeren bir yasayı yürürlüğe koydu.

Merkez Bankası Başkanı Yang Chin-long ada meclisinde merkez bankasının Bitcoin fiyatlarında görülen dalgalı fiyat hareketlerini kontrol ettiklerini ve Adalet Bakanının para kaçakçılığını önleme hususunda getirilen kanunlara göre bitcoin’i denetlemesi gerektiğini belirtti.

Diğer Asya piyasaları da ayrıca kripto paraları para kaçakçılığını önleme kuralları çerçevesinde düzenliyor. Güney Kore’de, bankalar sanal para borsa kullanıcıları için anonim hesap açmaya izin vermiyor ve Malezya’da Müşterini-Bil işlemleri tüm dijital döviz borsaları tarafından uygulanma zorunluluğuna sahip.

Diğer sanal dövizler de yükseliş yaşıyor, Dünya’nın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum Bitfinex borsasında %2,74 artarak 386,44$ oldu. En büyük üçünü sanal para Ripple ise %2,46 yükselerek 0,48884$ olurken, LiteCoin %5,65 yükseldi ve 119,00$’dan işlem gördü.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kriptolar Dalgalı Haftanın Ardından Yükseliyor Fakat Zor Günler Yaşıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sirin Labs’ın Beklenen Blockchain Telefonunun Özellikleri Tanıtıldı 24 Ekim Bitcoin analizi: Hızlı BTC düşüşü sonrası gözler yeni destek noktasında Hisse Senedi Piyasalarındaki Volalite BTC’ye Kıyasla Ne Durumda? MACD İndikatörüne Göre Bitcoin’in Ayı Düzeltmesi Boğaya Dönüyor! Microsoft Excel’deki Para Birimleri Arasında Artık Bitcoin de Var Flaş kripto para haberleri: Bitcoin 332.733 dolara yükselecek, Ethereum yükseltmesi, XRP,XLM ve daha fazlası

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır