Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kriptolar Dalgalı Haftanın Ardından Yükseliyor Fakat Zor Günler Yaşıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kriptolar Dalgalı Haftanın Ardından Yükseliyor Fakat Zor Günler Yaşıyor
Kriptolar Dalgalı Haftanın Ardından Yükseliyor Fakat Zor Günler Yaşıyor

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Kripto paralar Pazartesi günü yükselişe geçti, Bitcoin dalgalı Paskalya haftasonundan sonra iyileşmeye çabalıyor.

Bitcoin en son saat 15.33’te Bitfinex borsasında %4,19 yükselerek 7.003,8$’a geldi, Pazar günü test ettiği 6.474,40$’dan fazla uzaklaşmadı. Sanal döviz 2017 Aralık ayında gördüğü 20.000$ yüksek değerinden epey uzakta ve Şubat ayında gördüğü 6.000$ değerinden beri kayıplarını telafi etmeye çalışıyor.

Kripto para sektörü 2018’in ilk çeyreği sırasında zor günler yaşadı, Coinmarketcap’e göre, Ocak ayında bu yana tüm kripto para piyasası %59 değer kaybetti. Toplam piyasa değeri şu anda 260 milyar$ değerinde.

Tayvan’da, merkez bankası Bitcoin’e karşı para kaçakçılığını önlemek için yeni kurallar içeren bir yasayı yürürlüğe koydu.

Merkez Bankası Başkanı Yang Chin-long ada meclisinde merkez bankasının Bitcoin fiyatlarında görülen dalgalı fiyat hareketlerini kontrol ettiklerini ve Adalet Bakanının para kaçakçılığını önleme hususunda getirilen kanunlara göre bitcoin’i denetlemesi gerektiğini belirtti.

Diğer Asya piyasaları da ayrıca kripto paraları para kaçakçılığını önleme kuralları çerçevesinde düzenliyor. Güney Kore’de, bankalar sanal para borsa kullanıcıları için anonim hesap açmaya izin vermiyor ve Malezya’da Müşterini-Bil işlemleri tüm dijital döviz borsaları tarafından uygulanma zorunluluğuna sahip.

Diğer sanal dövizler de yükseliş yaşıyor, Dünya’nın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum Bitfinex borsasında %2,74 artarak 386,44$ oldu. En büyük üçünü sanal para Ripple ise %2,46 yükselerek 0,48884$ olurken, LiteCoin %5,65 yükseldi ve 119,00$’dan işlem gördü.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kriptolar Dalgalı Haftanın Ardından Yükseliyor Fakat Zor Günler Yaşıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Oda arkadaşının 9 milyon değerindeki kripto paralarını çaldı Vitalik Buterin’e fahri doktora unvanı verildi Bitcoin Yarılanması Fiyata Nasıl Etki Eder? SEC Başkanı: ETF Onayı İçin Piyasadaki Manipülasyonun Bitmesi Lazım Bitcoin’in 8.000 mücadelesi devam ediyor- başarabilecek mi? Şili’deki Kripto Para Borsası Buda Lightning Network’ü Destekleyecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır