Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

GPU Kullanımına Sınır

Ana Sayfa » BORSALAR » GPU Kullanımına Sınır
GPU Kullanımına Sınır

Nvidia GPU üreticisi, yazılım lisans anlaşmasını kripto para birimlerini çıkarmadıkları sürece ürünlerinin veri merkezleri tarafından kullanımı sınırlandırılacak.

Firmanın lisans sözleşmesine yapılan bir güncelleme, bilgisayarların GeForce veya Titan yongaları ile çalışmasına izin veren sürücülerin, “blok zinciri işleme” görevleri için kullanılmadıkça veri merkezlerinde kullanılamayacaklarını belirtti.

“Datacenter Dağıtımı Yok [Yazılım] bir veri merkezinde gerçek zamanlı blok zincirleme işlemine izin verilmesi dışında, veri merkezi kurulumu için lisanslı değildir.”

Daha yaygın olarak kullanılan “madencilik” teriminin ya da yeni işlemlerin bir blok zincirine eklenmesiyle enerji yoğun seviyeye ulaşıyor. Nvidia’nın grafik kartı ürünleri rakip yonga üreticisi AMD den gelen ürünlerle birlikte daha önce bildirildiği üzere son aylarda madenciler tarafından büyük ilgi gördü.

2017 yılının ikinci çeyreğinde Nvidia 2.23 milyar $ gelir kaybetti. Yonga üreticileri için talebin artması önemliydi.  Bu firmanın karından 280 milyon $ dan fazla kazanç elde ettiğini o zaman diliminde görülmüştü.

İstihbarat testleri gibi diğer veri merkezi uygulamaları için üreticilerin izni olmaksızın şirketlerin Nvidia’nın daha pahalı işletme düzeyindeki ürünlerinden faydalanması gerekiyor. Fiyat aralığı önemlidir. GeForce kartı 700$ aralığında iken kurumsal düzeyde ürün olan Tesla V100, 10.000 dolar gibi bir miktarla çalışır.

Kaynak: Coindesk

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

GPU Kullanımına Sınır - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

eToro Platformu, 30 Farklı Amerikan Eyaletinde Kullanıma Girdi Ethereum’un Değeri Yüzde 10 Düştü 500 Milyon Dolar Değerinde Ethereum, Tek Bir Gün İçerisinde Transfer Edildi! Bitcoin Balinaları Mevcut Fiyattan BTC Toplamakla Meşgul! Hindistan Kripto Paraları “Katı Şartlar” Altında Yasallaştırabilir IBM Eski Başkanı, Halka Açık Blockchainler ile İlgili Konuştu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır