Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Abdullah Çiftçi: Blockchain ve Yeni Dünya Düzeni

Ana Sayfa » BLOCKCHAİN » Abdullah Çiftçi: Blockchain ve Yeni Dünya Düzeni
Abdullah Çiftçi: Blockchain ve Yeni Dünya Düzeni
Stratejist, analist ve fütürist (geleceğe dair analiz ve öngörülerde bulun kişi ve mesleği) Abdullah Çiftçi twitter hesabından “blockchain, kripto para, dijital dünya vatandaşlığı” gibi konularda uzun bir twit zinciri paylaştı.

 

2 Gün arayla 2 dünya devinin (Kodak ve Bosch) hem de bundan 30 yıl önce, 1988 yılında The Economist dergisinde çıkan ve 2018’de yeni bir para birimine geçiyoruz başlıklı kapağında belirtiliği tarihte yani bu yılda kripto para birimine geçeceklerini duyurduğu bugünlerde, bu konu insanlığın geleceği açısından çok önemli. İşte Abdullah Çiftçi’nin o paylaşımları:

1-New World Order / 21.yy Dijital Dünya projesi nedir? Blockchain Dijital Para, Bitnation Dünyada neler oluyor? Tüm dünyada “dijital paralara karşı hücum var” algısı neden? Nasıl bir finans düzeni geliyor?

3-Sıkça “Tek Dünya Devletinden” de bahsediyorum. Bu devlet şekli 20.yy kavramları ile anlaşılmaz. Dijital Dünyanın kavramları farklı. Tek Dünya Devleti,  global bir anlaşmadır ve teknolojisi de Blokchaindir. Neden Blokchain, detaylarını biraz sonra açıklayacağım.

4-Yeryüzünde oyun kurucu kendilerine “üstün akıl” diyenler (şeytani akıl) 21.yy’da Dünya tarihine, Uygarlık tarihine, Medeniyet tarihine, Dinler tarihine, Paranın tarihine format atma peşinde. Dijital bir uygarlık/medeniyet ile yeni kavramlar..

5-Blockchain/Dijital paraları gündeme kim getirdi? Ne zaman ortaya çıktı? Tasarım kimin? Teknoloji kimin? Amaç ne? Dijital Dünya Projesini (Yeni Dünya Düzeni-NWO) doğru sorgulamadan, bizi neyin beklediğini anlayamayız…

6-Son 300 yıldır dünya parasının ve finans düzeneğinin sahipleri var. City Of London, NY, Pekin, Berlin, Paris vs finans/teknoloji düzeneğini elinde tutanlar neden dijital paraya yöneldi? Gariban vatandaş para kazansın diye mi?

7-İspanya’dan göç eden Kabalist/Mesiyanik/Paganlar 1500’lü yıllarda Swiss Bank’ın sistemini kuruyor. İngiltere Merkez bankasını kontrol edenler sonra ABD Merkez Bankasını kontrol ediyorlar. Yani kağıt para zaten kontrollerinde iken neden dijital para? Burayı çok iyi anlamalıyız!

8-Bitcoin, ilk 2009 Ocak’ta kim olduğu hala bilinmeyen Japon Satoshi Nakamoto tarafından duyuruldu. Blokchain olmaz ise Bitcoin zaten olmazdı. Demekki Blokchain teknolojisi daha eski. Kim bu teknolojinin arkasındaki güç/ler. Kağıt paraya hakim olanlarla aynı kişiler mi?

 

9-Türkiye’de uzmanların ABD’deki 2008 ekonomik krizi sonrası finans piyasalarına olan güveni azaldı. Satoshi Nakamoto 2009’da Bitcoin’i piyasa sürdü diyor. Komik bir yaklaşım bu. Aşağıda gördüğünüz The Economist Dergisi’nin kapağı 1988 yılına ait. Demekki o tarihte Blockchain gündemde idi.10-The Economist Dergisinin kapağındaki kuş, phoenix kuşudur. Mitolojide “Küllerinden Yeniden Doğma” anlamına gelir. Yani bu paganlar, dijital dünya projesi ile küllerinden yeniden doğacaklarını ima ediyorlar.

 

11-Tek Dünya Devleti Projesi, New World Order (Yeni Dünya Düzeni) dedikleri hikaye Dijital Dünya Projesidir. Vatandaşları devletlerinden kopartıp Blockchain’e entegre ederek devletleri etkisizleştirme ve global bir konsensüs sağlama işi.

12-Dijital Dünya Projesinin, Blockchain ve Dijital paraların arkasında – Cashless society (Nakitsiz Toplum) Rothschild – identity.foundation  (merkezilesmeden cikarilmis kimlik vakfı) – id2020.org  – Carnegie foundation ve Rothschild foundation, Rockafeller vs var.

 

13-identity.foundation  sitesine girin aşağıdaki şirketleri göreceksiniz. Bu şirketlerin sahipliği arka planda aynıdır. Yani dünyanın finans ve büyük teknoloji şirketlerinin sahipleri. Yani Dijital Dünya kurgusunun arkasındaki şirketler aynı el.14-id2020.org  şirketinin web sitesine girip bakın. Sitenin altında Rockafeller ve Aceenture’yi göreceksiniz. Dijital Tek Dünya Devleti için kurgulanan proje adım adım hayata geçiriliyor.. Saklı gizli yok. Ama Türkiye’de maalesef projenin bütününü gören yok gibi birşey.

 

15-Bitnation.com yeni dijital devletçikler projesi. Yeni vatandaşlık tanımı. İnsana istediği dijital devlette vatandaşlık alma hakkı. Sitenin altına bakın destekleyen şirketler kim?

16-21.yy’ın Dijital Dünyasının kurgucuları çocuk ile aile, devlet ile vatandaş, insan ile toprak, insan ile ruhu arasındaki bağı kopartıp, zihinlere yeni bir format atarak yeni kavramlarla dünyayı/evreni gerçekliği açıklama algılatma peşindeler.

17-Blockchain tabanlı Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, IOTA, Neo gibi dijital paralar var. Her geçen gün yenileri çıkıyor. Yakında sayıları 10 bine yaklaşır. Günde ortalama 100 bin kişi Blockchain’e kayıt yaptırıp dijital dünya vatandaşı oluyor.

18-Bitcoin ile zengin olma hikayelerini okuduk. Şimdi kazanmak isteyenler diğer dijital paraların peşine düştü. Vatandaş elindeki avucundaki reel parayı dijital paraya çeviriyor. Borsaya, yerli yatırıma gidecek paralar başka ülkelere transfer oluyor.

19-Garsonundan berberine, profesöründen iş adamına kadar herkes dijital paradan kazanma peşinde. Dijital paralar piyasası oturana kadar yeni zenginlerini çıkartacak. Bir arkadaş şirketteki personelin verimliliği düştü, çalışma istekleri azaldı diyor. Herkesin gözü dijital parada.

20-Şirkette çalışanlar dijital paralara yatırım yapmış, gözleri sürekli ekranda, geceleri uykusuz ve şirketin verimliliği düştü diyor. Yani üretmeden kazanma revaçta. At yarışları, ganyan bayileri gibi yakında dijital paradan kazanmak isteyenler için kahveler açılır.

21-Nesnelerin interneti, 4.Sanayi Devrimi ile yeni bir Dijital Uygarlık/Dijital Medeniyet tasarımı önümüzde. Bu küresel fırfırların dahice projesi anlaşılmadan ulus devletlerin geleceğinden ve insanın şimdiki yaşam tarzından söz edilemez..

22-Blockchain (Dağıtık Veri Tabanı) yani kayıtlar birçok bilgisayarda tutuluyor. Kimse silemez ve şeffaf deniyor. Burası doğru ama doğru soru projenin niçin kurgulandığı ve arkasında olanların “insana biçtiği yeni rol” ne?

22-Küresel fırfırlar Blockchain ile dünya insanına yeni bir yaşam şekli, kazanma şekli, harcama şekli, evlenme şekli, vatandaşlık vs sunuyor. Gel vatandaş kimliğini burada tanımla, videonu çek ve dijital cüzdanını al diyorlar. Yani yeni devletine katıl.

23-Blockchain’i web3 olarakta düşünebiliriz. Bugün bir haber vardı, “Intel, AMD ve ARM şirketlerinin ürettiği işlemcilerde ‘Meltdown’ ve ‘Spectre’ adlı çok ciddi güvenlik açıkları bulundu”. Yani dijital kıyamet haberi. Yani açığı biz oluşturduk biz ifşa ediyoruz hali.

24-Blockcahin ile işlemler peer-to-peer paylaşıma dayalı. Yani devlete gerek yok. Devletin kayıtları silinebilir ama burada kayıt silinmez, denetlenebilir. Devleti yönetenlerin bu yeni durumu çok iyi analiz edip ona göre strateji geliştirmesi gerekir.

25-Dijital Dünyada kontrol edilmeyen herhangi bir eylem yoktur. Kontrol devletten, küresel fırfırlara geçiyor. Dijital parada da öyle. Paranın yüzde yüz kontrolü devletten dijital dünya kurgucularına geçiyor.

26-Blockcahin anlaşılmadan dijital dünya projesi anlaşılmaz. Google’den 2 adet şema buldum. Konunun mantığını anlamanız için. (Bu şemayı hazırlayana teşekkür ederim.) Blockchain, İnternetten sonra en önemli proje. Teknik detaylarını ayrı bir analizle anlatacağım.27-Dijital Para ile Rothschildlerin (küreselcilerin görünen en önemli yüzü) Cashless Society (Nakitsiz Toplum) hayata geçiyor. Uzunca bir süredir planlanan proje. 28-Blockchain’e yani dijital dünya vatandaşlığına geçiş önemli bir sayıya geldiğinde kağıt paralar kalkar. Bu süreçte dijital paralar kazandırır. Hangi paralar en son noktada ayakta kalır dersek, küreselciler hangilerini isterse onlar ayakta kalır.

29-Dijital Parada iyi spekülasyon yapan, algı yapan işi götürür. Global medyanın yüzde 95’i, sosyal medyanın da daha fazlası küreselcilerde. Algı yönetiminde kimse yarışamaz. Alibaba/Amazon/Ebay vs gibi global şirketler hangi dijital parayı kabul ederse o para öne fırlayacak.

 

30-Dünyanın algısını medya/sosyal medya üzerinden yöneten küreselciler, isterse değerli bir dostumun Pozantılı Cumali Emmisinin- “Şu Kışlanın Kapısına” Türküsüne Grammy müzik ödülü verdirecek hale getirirler.

31-Yaptığım analiz çok ama çok önemli ama yeterli Retweet beğeni almıyor. Çünkü internet kullananlar bile ne yazdığımı anlamıyor. Büyük devlet olma iddiasındaki teknolojiden uzak siyasetçiler nasıl anlasın? Gelecek 20 yıl sonrayı düşünün bir de.

32-Dijital Dünya kurgucularını 2018 olarak belirlediği tarihi kuşun göğsünde görüyoruz. Bunun anlamı tüm dünyanın finans şirketlerine yıpratıcı operasyonla dijital paranın ve Blokchain işlemlerinin önünü açacaklar demektir.

33- Dünyanın 2017 sonu itibarı ile borcu 236 trilyon dolar. ABD borçlulukta ilk sırada. Dolar zarar görürse ABD ekonomisi çöker. Yani Küreselciler ile Kapitalist Büyük Amerikancıların meydan savaşı sadece farklı coğrafyalarda değil ABD finans düzeneği üzerinde de artacak.

34-Dijital Dünya / Blockchain üzerine bu gece giriş yaptım. Analizlerin bir bölümüne teknik kavramlarla bir bölümüne de sosyolojik/psikolojik/siyasal kavramlarla devam edeceğim. Olayın fırsatçılık yönü ile Yeni Dünya tasarımı farklıdır. Akıl sorgulamayı gerektirir…

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Abdullah Çiftçi: Blockchain ve Yeni Dünya Düzeni - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Coinbase Yöneticisi: Platforma Daha Fazla Kripto Para Ekleyeceğiz ABDli dev Bitcoin borsası Coinbase’de listelenen bu altcoin sert yükseldi Hyundai Blockchain’i Araştırmak İçin IBM ile İşbirliği Yapacak İsrailli Blockchain Firması Ethereum’da İş Platformunu Başlattı Türkiye’nin ilk Bitcoin Cinayetindeki Davada Karar Açıklandı Türkiye’de 50 Milyon Liralık Bitcoin Vurgunu Yapan Çete Tutuklandı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır