Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Fiyatları Sıcak Havaların Maden Kapasitesini Azaltmasıyla Geriledi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Fiyatları Sıcak Havaların Maden Kapasitesini Azaltmasıyla Geriledi
Bitcoin Fiyatları Sıcak Havaların Maden Kapasitesini Azaltmasıyla Geriledi

© Reuters.  © Reuters.

Investing.com – Bitcoin Pazartesi günü, Çin ve Avrupa’daki sıcak havaların küresel maden kapasitesini tartmasıyla düşüş yaşadı.

Bitcoin %0,44 düşüşle 6.715,80 dolardan işlem görüyor. Bitcoin son zamanlarda zemin kazanma konusunda sıkıntı yaşarken, Aralık ayındaki 20.000 dolar zirvesinden neredeyse %70 düşüş yaşadı.

Sichuan, Çin’deki sel ve Avrupa’daki sıcak havaların maden çiftliklerini kullanışsız hale getirmesiyle, Kripto maden kapasitesini azaldı. Seller binlerce insanı evsiz bıraktı ve madencilik ekipmanını kapladı.

Çin hükümetinin kripto para ve borsaya girişi yasaklamasına rağmen, Çinli madenciler dünyadaki bitcoinin %50 – 70’ini üretiyor.

Kripto paralar genel olarak düşerken, Pazar günü 280 milyar dolar olan toplam piyasa sermayelendirmesinde dijital döviz kapasitesi, bu haberi yazarken, 273 milyar dolar seviyesinde.

Ethereum %0,86 düşüşle 481,06 dolara geriledi. Üçüncü en büyük yapay döviz olan Ripple, %1,45 değer kaybederek 0,47740 dolar olurken, Litecoin %2,02 azalarak 82,287 dolar oldu.

Diğer haberlere gelince, Fransız bir yetkili yapay dövizlerin düzenlenmesi gerektiğini düşünmüyor.

Fransız blockchain düzenleme politikasını incelemek için kripto para görev gücünün başı olan Jean-Pierre Landau, düzenleyicilerin alternatif dövizlerin yanlış tanımlanması konusunda temkinli olması gerektiğini söyledi. Ayrıca, dijital paraları düzenlemenin mucitleri düzenlemeyi engellemeye teşvik ettiğini de ekledi.

Landau, “tehlike üç kollu: yasamada teknoloji evriminin çabucak donması, düzenleme niyetinde bulunduğumuz nesnenin gerçek doğasını kavram konusunda başarısızlık ve düzenlemeleri engelleyici inovasyonlara yol açmak. Aksine, düzenleme teknolojik olarak nötr olmalı ve öyle olması için de, ürünlerin kendilerine değil aktörlere yönelmeli,” dedi.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Fiyatları Sıcak Havaların Maden Kapasitesini Azaltmasıyla Geriledi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Boğası Tim Draper: Sert Regüle Edilen Ülkeler Fakirleşiyor, İtibari Paradan Kripto Paraya Geçiş Kaçınılmaz! Ünlü Uzman Martin Lewis, Sahte Bitcoin Reklamlarının ‘Hayat-Karartıcı’ Olduğunu Düşünüyor IBM Anketi: Birçok Global Firma, Merkez Bankalarının Dijital Para Çıkarmasından Yana Samsung Blockchain ve Kripto Para Odaklı Telefon Çıkarıyor Olabilir Ethereum’u Terk Eden ICO’ların Yeni Üssü Stellar Mı? Yine bir Rus bilim insanı Bitcoin madenciliği suçundan ceza aldı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır