Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Visa’dan Kripto Para Topluluğunu Güldüren Hamle

Ana Sayfa » BLOCKCHAİN » Visa’dan Kripto Para Topluluğunu Güldüren Hamle
Visa’dan Kripto Para Topluluğunu Güldüren Hamle

Visa; California’da faaliyet gösteren bir ofisi için, ethereum’a dayanan dağıtımlı uygulamalarda sekiz yıllık çalışma deneyimine sahip bir blockchain uzmanı aradığını duyurdu. Kripto para topluluğu ise ekosistemin yalnızca iki buçuk yıldır var olduğuna dikkatleri çekti.

Dünyanın en büyük ödeme sistemi Visa, Foster City’deki ofisinde faaliyet gösteren geliştirme ekibini geliştirme planları yapıyor. Bu doğrultuda yayınladığı iş ilanında Visa, dağıtımlı kayda dayalı yeni bir ödeme hizmeti yaratacak bir blockchain uzmanı aradığını belirtti.

Visa yayınladığı iş ilanında şu ifadeleri kaydetti:

Adayların ayrıca; ticari finansman, hisse senedi, ödeme işletme, blockchain teknik uzmanlığı gibi alanlarda deneyim sahibi olmaları beklenirken, aynı zamanda bulut tabanlı altyapılar oluşturma ve ölçeklenebilir çözümler sunma gibi hizmetleri sunabilmeleri de bekleniyor. Üstelik adayların bilgisayar bilimleri dalında lisans diploması elde etmiş olmaları gerekiyor. Bu uzun gereklilikler listesi, toplam sekiz yıllık bir çalışma tecrübesine sahip olma zorunluluğu ile sona eriyor.

Visa tarafından beklenilen bu deneyimin yalnızca blockchain teknolojisi alanında olmadığı oldukça açık bir şekilde ortada olsa da, dağıtımlı ve bulut tabanlı finansal uygulama alanlarında beklenen sekiz yıllık çalışma deneyimi kripto para topluluğu tarafından alaycı bir dille eleştirildi. Ethereum ağının yalnızca iki buçuk yıldır faaliyet gösterdiği, bitcoin’in ise 9 yıldır var olduğu düşünülünce; aranılan ideal adayın en eski blockchain uzmanlarından biri olması gerektiğine işaret edildi. Topluluğun üyeleri, okların Satoshi Nakamoto’yu gösterdiği yönünde yorumlar yaptı.

Kripto para meraklısı Joseph Yong konuyla ilgili olarak sosyal paylaşım platformunda şu ifadeleri kaydetti:

“Lütfen birisi Visa’ya 8 yıllık Ethereum mühendisi bulamayacağını söylesin çünkü Ethereum 2015 yılında yaratıldı.”

Kaynak: Coinfox

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Visa’dan Kripto Para Topluluğunu Güldüren Hamle - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Analist: 2019, Ethereum İçin İkinci Katman Ölçeklenmesinin Yılı Olacak Lüksemburg’da “Blockchain Bazlı Hisse” Dönemi Yasal Olarak Başladı 4 Eylül Litecoin Fiyat Analizi: Aşırı Satış Bölgesinden Ayrılıyor Bitcoin Tabanlı Tröst Hisselerinin Fiyatlarında Yüzde 80’lik Düşüş Var ‘Blockchain Adası’ Haline Gelen Malta, Gözünü Yapay Zeka Stratejilerine Dikti Dünyanın İlk Canlı Kripto Mülk Müzayedesi, Binance Önderliğinde Gerçekleştiriliyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır