Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tezos Kurucularına Dava Tasarısı

Ana Sayfa » BORSALAR » Tezos Kurucularına Dava Tasarısı
Tezos Kurucularına Dava Tasarısı

Bu yıl 232 milyon $ ‘lık Tezos ilk para teklifi (ICO) sonrasında bir başka sınıf davası şikayetinde bulunuldu. Tartışmalı blokaj projesine karşı bir sınıf aksiyonu dava açma konusundaki dördüncü gayreti oluşturan davada, 13 Aralık’tan itibaren davacı Bruce MacDonald adına yapılan yeni dava dosyalarında , belirteç satışı sırasında ortaya çıkan varlıklarla ilgili geçici bir yasaklama talebi çağrısında bulundu .

Tezos’un kurucuları Arthur ve Kathleen Breitman, Tezos Vakfı, Johann Gevers, Diego Ponz ve Guido Schmitz-Krummacher (geçtiğimiz hafta üç kurul yönetim kurulu üyeliğinden biri olarak geçen hafta istifa ettiği bildirildi. Reuters ). Cryptocurrency aracılık Bitcoin Suisse AG ve eş kurucusu Niklas Nikolajsen de sanık olarak seçildi. Dosyalar, Tezos token satış organizatörlerinin ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini ve daha önce açılan davayla ilgili şikayetlerde yer alan suçlamaları yansıttıklarını iddia etti . Tezos ICO ile ilgili olarak açılan daha önceki davalar , menkul kıymet ihlalleri ve yatırımcı dolandırıcılık iddialarını içeriyordu .

“Özetle, Davalılar, blok zincir teknolojisi ve ICO aracılığıyla para toplamak için kriptokurranlar için son zamanlarda kaydedilen gayretten yararlanarak, yasadışı olarak niteliksiz ve kayıtdışı menkul kıymetler sattı; ABD menkul kıymet kanunlarından kaçınmak için başarısız bir girişimde bulunarak İsviçre merkezli bir varlık kullandı; sınıftan topladıkları kazançların kayıtsız teklifleri yoluyla dönüştürülmesi, satılması ve muhtemel dağılımı. “

Uygulama Aralık 14 ibraz geçici yasaklama emri için, Tezos ICO holdingler 1 milyar $ aşan değer olduğunu savunuyor. Satış sırasında gündeme getirilen ve “nakit olarak, hızlı bir şekilde ortadan kaybolabileceği” iddiasıyla, dijital varlıkların satışını veya transferini önlemeyi amaçlıyor.

Kaynak:

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tezos Kurucularına Dava Tasarısı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Diar Araştırması: Bütün ICO’ların Yüzde 70’i Artık ”Sular Altında” Ethereum ağında güvenlik açığı tespit edildi, borsalar uyarıldı Analist: Nvidia, Kripto’dan Kazandığı Rakamlar Konusunda Yalan Söylüyor Bu Altcoin Yılın Başından Bu Yana Değerini %6000 Artırdı! Balina hesaplarından Bitcoin borsalarına transferler başladı!!! Bank of America’nın patent başvurusunda Ripple vurgusu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır