Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC Dosyalarında ICO’lar

Ana Sayfa » BORSALAR » SEC Dosyalarında ICO’lar
SEC Dosyalarında ICO’lar

Ajans, ABD Menkul Kıymetler ve Mübadele Komisyonu (SEC), 15 milyon dolarlık ilk madeni paranın (ICO) iki organizatörüne karşı dava açtığını söyledi. Quebec merkezli Dominic Lacroix ve Sabrina Paradis-Royer ve PlexCorp adlı bir firma, 1 Aralık tarihli yeni dosyaya göre ABD menkul kıymet yasalarını ihlal etmek ve dolandırıcılık yapmakla suçlanıyor. Ajans ayrıca, ICO fonlarının “binlerce yatırımcının 15 milyon doları” oluşturduğu tahmin ediliyor.

Suçlamalar, Eylül ayında kısmen ICO’ların diğer alanlarda polis tarafından kontrol edilmesi amacıyla kurulan bir icra kolu olan SEC’nin Siber Birimi tarafından açıldı . Açıklamalarda, SEC, geçen hafta şikayetin birimin açtığı ilk şikayet olduğunu söyledi.

“Bu ilk Cyber ​​Unit vakası, tam teşekküllü bir siber dolandırıcılığın tüm özelliklerini taşıyor ve tam da ünitenin takip edeceği bir suiistimal türü. Perakende yatırımcıları ilk madeni para teklifinin yanlış vaatlerinden korumak için çabucak davrandık. “

Ajans, Lacroix ve Paradis-Royer’ın potansiyel yatırımcılara yönelik yanlış beyanlarda bulunmasının yanı sıra, SEC’nin “Kanada’da tekrarlanan menkul kıymetler yasası ihlalcisi” olarak damgasını vurduğu Lacroix’in rolünü kasıtlı olarak sakladığını iddia etti. Geçen hafta yapılan suçlamalar ayrıca PlexCoin’e karşı en son düzenleyici eylemi de temsil ediyor.

Lacroix , daha önce bildirildiği gibi Quebec Yüksek Mahkemesi tarafından PlexcCoin ile ilgili olarak mahkemeye saygısızlıkla tutuldu . O dönemde Quebec’in finans regülatörü olan Autorité des marchés finansörleri (AMF), Lacroix’in önceki mahkeme emirlerini dikkate almadığını ve PlexCoin ICO’ya yönelik yatırımcıları talep ettiğini söyledi. Kasım ayı ortasında AMF , mahkemeden Lacroix’e altı ay hapis ve binlerce dolar para cezası . Resmi ine göre PlexCoin, “bir sonraki yerelleşmiş dünya çapındaki kriptokrasi” olarak nitelendirildi.

Kaynak: Coindesk

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC Dosyalarında ICO’lar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin balon değil, hatta boğa koşusunun tam sınırında Tether’den Bir Hamle Daha! 100 Milyon Değerinde USDT Bastı! Alman Hükümeti Kripto Para Borsalarıyla İlgili Açıklama Yaptı Rusya Anonim Kripto Para Ticaretini Ortadan Kaldırmaya Çalışıyor NEM (XEM) fiyatı yüzde 20 arttı! İşte NEM fiyat artışının altında yatan sebep ve teknik analizi! OKEx İki Yeni İtibari Parayı Desteliyor: Sterlin ve Baht

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır