Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

E-İmza’da Blockchain Dönemi

Ana Sayfa » BLOCKCHAİN » E-İmza’da Blockchain Dönemi
E-İmza’da Blockchain Dönemi

E-Devlet Kapısı kayıtlı kullanıcı sayısı 34 milyonu, sağlanan hizmet sayısı 2 bin 251’i aşmış durumda. Bu yıldan itibaren firmaların gittikçe artan bilinç düzeyi ve regülasyonlarla başta Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS), KEP, e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-Defter olmak üzere daha düşük maliyetli ve kaynak tüketimini azaltan uygulamaları kullanması, bu bilincin günlük hayatımıza hakim olması bekleniyor.

E-dönüşüm uygulamalarının 2018’de bireysel ve kurumsal hayatta daha fazla kullanılacağı beklentisini dile getiren E-GÜVEN Genel Müdürü Can Orhun,Bu yıl e-Devlet uygulamalarında önemli bir dönüşüm yaşanacağını, “Dijital Türkiye” çalışmaları çerçevesinde özellikle kamu kesiminde e-Dönüşümün ivme kazanacağını öngörebiliyoruz” yorumunu yaptı. “Kendimizi sadece e-imza sağlayıcısı olarak konumlandırmıyor, e-imzanın kullanılabileceği çözümler ve uygulamalar üretiyoruz” vurgusunu yapan Can Orhun, “2018’de e-İmzanın kullanılabileceği yeni ürün ve çözümler üreterek, bu alandaki sorumluluklarımızı yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi. Can Orhun, 2018 yılı önceliklerini ve Blockchain odaklı yeniliklerini de şöyle anlattı:

“Bireylere ve kurumlara yenilikçi hizmetler sunarak, geliştirdiğimiz çözümlerle hayatın her alanına dokunmayı ve fayda sağlamayı hedefliyoruz. Signtific, Pikzum, Belgepro, İmzala-Gönder gibi uygulamalar bu bakış açımızın yansımaları. 2018’de e-imzanın kullanabileceği yeni platformlar oluşturarak, e-imzanın kullanım alanlarını artırmaya, fayda odaklı, hayata dokunan uygulamalar üretmeye devam edeceğiz. İnternetten sonra ikinci büyük devrim olarak görülen Blockchain teknolojisini, 5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu’nda tarif edilen e-imza ile entegre edeceğiz. Blockchain ile e-imzayı birleştirerek katma değer oluşturmayı hedefliyoruz. Hayatın gerekliliklerine dayanan, ihtiyaç temelli, fayda odaklı bu çözüm, özellikle kimlik doğrulamasının mecburi olduğu işlemlerde ve sektörlerde kullanılacak. Böylece daha fazla işlemin e-ortamda gerçekleşmesiyle sağladığımız faydayı da artırmış olacağız.”

loading…
Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

E-İmza’da Blockchain Dönemi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Flaş kripto para haberleri: Brian Kelly, Bitcoin (BTC) için rekor yönü belirtiyor ve XRP, Tron, Ethereum, Litecoin, Stellar, Cardano Anthony Pompliano: Samsung’un Blockchain Telefonu Aslında Tamamıyla Entegre Cüzdanlara Giden Yolda ”Bebek Adımıdır” Kripto Para Borsalarında Güvende Kalmanızı Sağlayacak Tavsiyeler Tim Cook: Özel Kuruluşların Dijital Para Birimi Yaratması Fikrinden Memnun Değilim Binance CEO’su ” Düşen kripto para işlem hacmi beni endişelendirmiyor ” ABD’de Yeni Kripto Para Yasası Açıklanabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır