Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Nedir? Bitcoin Hakkında Bilinmesi Gerekenler Ve Bitcoin Yorumları

Ana Sayfa » BİTCOİN » Bitcoin Nedir? Bitcoin Hakkında Bilinmesi Gerekenler Ve Bitcoin Yorumları
Bitcoin Nedir? Bitcoin Hakkında Bilinmesi Gerekenler Ve Bitcoin Yorumları

   Bitcoin Nedir? Bitcoin Hakkında Bilinmesi Gerekenler Ve Bitcoin Yorumları

   Kripto para lideri bitcoin 9. Yılında! 9 sene önceye gidildiğinde ilk adımları atılmıştı bitcoinin. Tüm alt yapıların tamamlanması ve blockchainde,İlk blok zinciri olan blok #0 çıkarılmıştı artık. Peki neydi bu  insanlığın hatatında çığ gibi büyüyen bitcoin. Bitcoini nasıl üretebiliyordu bilgisayarlar. Bitcoin transferleri bilgisayarlar tarafından nasıl işleme alınıyordu. Bitcoin ve blockchain teknolojisi hakkında bilinmesi gerekenler ve bitcoin ile ilgili ön görüler hakkında sizlere kısaca açıklama yapalım.İşte sizlere geçmişiyle geleceğiyle bitcoin…

2009 ylının ocak ayında 0,1 sent değerleri ile piyasaya ilk adımını atan bitcoin, 2015 yılından itibaret ses getirmeye başladı.  Emekleme süresini uzun yıllar sürdüren bitcoin artık iş adamları ve tanınmış liderlerinde gündemine etkili bir şekilde oturmaya başladı.

Bitcoin’in akıllı bilgisayarlar tarafından havunzunda bulunan algoritmatik blokların çözülüp piasaya sürülmesi işlemlerine bitcoin madenciğili denilmektedir. Bitcoin madenciliğinin bulunduğu bulut madenciğiliği şuan birçok altcoinin kazıma işlemlerinin yapıldığı blockchain teknolojisidir. Bitcoin madenciliği hakkında bilgiler ve bulut madencilikte altcoin üretim işlemleri hakkında sizlere site içerisinde blockchain ve kripto para kategorilerinde makaleler yayınlayacağız.Piyaları bulandıran 2017 yılında %1000 lerin üzerinde kar sunan bitcoin çılğınlığına…

BİTCOİN NASIL ALINIR? BİTCOİN CÜZDANI NASIL OLUŞTURABİLİRİZ.

2017 yılının son aylarında bitcoin cüzdan hesablarında çok büyük oranda artma gerçekleşti. Peki bu bitcoin kullanıcıları hesapları nasıl açıyor. Bitcoin nasıl ve nereden alınır, bitcoin almak için türkiyede faal olan borsalar hangileridir. İşte sizlere hem Türkiye’de hemde dünyada güvenle alım satım yapabileceğiniz borsa siteleri ve cüzdan oluşturmayla alakalı herşey…

Bitcoin,in üretiminin zorlaşması ile büyük bir temaa bitcoinin alım satımına yöneldi ki bu doğru bir hamle. Dijital para borsa uzmanlarının yapmış olduğu açıklamalarda bu yönde adım atılmasını önermetedir. Bu sebebten eğer bitcoin madenciliği yani üretimi yapmayacaksanız güvenilir kripto para borsalarından bitcoin almanızı öneririm. Türkiyedeki güvenilir dijital para alım satımı yapan kuruluşları kısaca açıklayalım.

aşağıdaki türkiye borsalarından aldığınız bitcoinleri yurtdışındaki borsalara bitcoin yollayım al sat işlemleri yapabilirsiniz.Uluslararası bitcoin borsaları için borsalar kategorimize göz atabilirsiniz.

Paribu:Türkiye’de ciddi kullanıcı sayısına sahip olan paribu bitcoin alım satımı yapabileceğiniz bir dijital para borsasıdır.paribu.com sitesi resmi sitesidir.

BTCTürk: Bitcoin henüz Türkiye’de bu denli duyulmamışken o vardı. Güçlü bir al yapısı olan btctürk türkiyede güvenilir bitcoin alabileceğiniz ve bitcoin cüzdan oluşturabileceğiniz bir borsa.Ana sayfası btcturk.com olan siteden aynı zamanda ethereum da alıp satabilir , ethereum e cüzdan hesabı oluşturabilirsiniz.

Koinim:Koinim yine türkiye de güvenilir bitcoin alım satımı yapan bir firmadır. Bitcoin’in yanı sıra litecoin e cüzdan hesabıda veren koinim üzerinden litecoin alım satımıda yapabilmektesiniz.

Çok yakında faaliyete girmesi beklenen ve türkiyenin önemli bir topluluğu olan whales club desteğinde olan coinfinans.com da türkiye ilk altcoin alım satım borsasını oluşturmayı planlamaktadır.

İlerleyen zamanlarda burada yer alan bitcoin borsa siteleri hakkında tabiki biz net bir bilgi veremeyebiliriz. Sizlerin hesap açmadan önce doğru kaynaklardan araştırma yapmanızı öneririz.Aynı zamanda bitcoin veya altcoin alım satımı yapan borsalarda işlem ücretleri göz önünde bulundurarak doğru firma üzerinden işlem yapmak gerekmektedir. Çünkü işlem ücretlerinde ciddi farklılıklar görünebilmektedir.Söz konusu platformlara üye olmadan işlem ücretlerini araştırabilirsiniz.

BiTCOİN NASIL İŞLİYOR? İŞLEMLER NASIL GERÇEKLEŞİYOR? HESAP TRANSFERLERİ NE KADAR SÜRÜYOR

Bitcoin alım satımında önemli bir noktada işlemlerin nasıl gerçekleştiğidir.Merkezi bir otoride üzerinden yönetilmeyen bitcoin, tıpkı whatshapp (Bittorent) ağlarına benzer bir şekilde noktadan noktaya dağınık bir ağ özelliği göstererek işlemler gerçekleşir. İşlemin start verildiği ağdan hangi noktaya gittiği bellidir.Bu şekilde adresler arası transfeler kayı altına alınır.

Bu işlemler blok adı verilen yapıların içinde saklanır.bir blok üzerinde yüksek işlem gerektiren bir hash algoritması uygulanarak, belli bir sıfır sayısıyla başlayan ifadenin bulunması istenmektedir.

Yaklaşık 10 dakikada bire tekabül eden bu işlemi gerçekleştiren ilk kullanıcıya sıfırdan 50 BTC (şu anda 25 BTC) ödül olarak verilir. Böylece Bitcoin’ler emisyona sürülmüş olur.

Her bir blok kendisinden önce gelen son bloğun da hash ifadesini içerir.Yani zincirleme birbirine bağlı olan blokları çözmek her geçen sene zarfında daha da zorlaşmaktadır. Bu sebebten ilk yıllara nazaran bitcoin transfer işlemleri daha da zorlaşmaktadır.Bu algoritmatik zincirleme sayesinde bozulma oldukça zor olur.Bu işlemin bu şekilde olmasının sebebi ise çifte harcamanın önüne geçmektir.

BiTCOİN’in FİYATI NE KADAR ? BİTCOİNİ DEĞERİNİ NE ETKİLER

Bitcoinin piyasa fiyatının tek etkileyen farktör arz talep durumudur. Alım istekleri arttığı durumda bitcoin değeri artmaktadır. Piyayadaki satım artışları da tam ters istikamette bitcoinin değer kaybetmesine sebeb olacaktır. Ünlülerin bitcoin hakkında yaptıkları yorumlar, ve öngörüler yatırımcılara fikir sunduğundan dolayı ve bu sebebten alım satımları etkileyerek bitcoin değeri üzerinde ciddi dalgalanmalar yaşatabilmektedir.

Bitcoin ve dijital paraların  piyasa değerlerini etkileyen en önemli tehditler ise; blocchain alt yapısındaki teknik zorluklar,ülkelerin bitcoine karşı olumsuz mevzuat değişiklikleri ve insanların bu paraya olan istek ve güveninin olumsuz yönde değişmesidir.bitcoin hakında önemli iş adamlarının yorumları, bitcoin borsası brokerlarının ön görüleri ve ülke liderlerinin açıklamaları bitcoine etki edebilmektedir.

BİTCOİN İŞLEMLERİNDE GÜVENLİK ? CÜZDANLARIN GÜVENLİĞİ NASIL SAĞLANIR?

Bitcoine yatırım yapmak isteyen insanların kafalarındaki bir soruda güvenlik olmuştur. Gerek bitcoin ve altcoinlerin saldırılara karşı güvenliği olsun gerekse bitcoin hesaplarınızın güvenliği olsun bunlar kafaları karıştıran sorunların başında yer almaktadır. İşte bitcoin cüzdan güvenliği hakkında bilinmesi gereken bazı biligiler…

Bitcoin e yatırım yapmak için tercih ettiğiniz tüm kripto para borsa sitelerinde 2FA olarak adlandırılan çift aşamalı güvenlik sistemi bulunmaktadır. Bu güvenlik uygulamasını yatırım yaptığınız borsa platformunda mutlaka devreye sokmanız hesabınızın çalınma riskini en aza indirgeyecektir. 2Fa güvenlik sistemini sms ile doğrulama yaparak yada google’ın google play , apple store magazalarına bulunan uygulası olan Authenticator ile yapabilirsiniz. Sms ile doğrulama işlemlerinde sms geçikmelerinden dolayı bazen sorunlar yaşayabileceğiniz ihtimaline karşın google Authenticator ile işlem yapmanız önerilir.Google Authenticator uygulamasının kullanımı hakkında sitemizde video paylaşımı yapılmıştır.

sembolü: ฿, kısaltma: BTC olan bitcoin hakkında bilmeniz gerekenler şimdilik bunlar olsa da sitemizde bitcoin hakkında güncel makaleler ve gelişmeler yayınlayacaktır. Yeni Yurtdışı bitcoin platformlarına bitcoin göndermek ve alım satımı yapmak için bitcoin yatırım ile para kazanmak  makalemize göz atıp güvenilir bitcoin borsalarına üye olabilirsiniz.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Nedir? Bitcoin Hakkında Bilinmesi Gerekenler Ve Bitcoin Yorumları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tron’un BitTorrent Token’i, Binance Üzerinde Yeni Paritelerine Kavuştu! Google ve Twitter’da Bitcoin Aranmaları Düşüyor Bitcoin Fiyat Analizi – Bitcoin Fiyatı Düşük Mü? – Bitcoin Alınır Mı? USDT Hacimlerinde Tek Borsa Hakimiyeti Regülasyonlardaki Belirsizliklere Rağmen Hintli Traderlar Halen Sektörde Aktif Bitfinex’ten çalınan yüzlerce Bitcoin harekete geçti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır