Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Piyasası Yeniden Yükselişe Geçti – Yükselişi Sağlayan Belirli Bir Sebep Var Mı?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Piyasası Yeniden Yükselişe Geçti – Yükselişi Sağlayan Belirli Bir Sebep Var Mı?
Kripto Para Piyasası Yeniden Yükselişe Geçti – Yükselişi Sağlayan Belirli Bir Sebep Var Mı?

2/2


2/2


Kripto para piyasası iki haftadan uzun süren bir düşüşten sonra, yeniden tamamiyle yeşil bir görüntüye sahip ve bu durum kısa vadeli gibi gözükse de şimdiden yatırımcılara rahat bir nefes aldırmakta. Özellikle Bitcoin’in önce 6.000 dolar, sonra 5.000 ve en son da 4.000 doların altına inmesi ile piyasayı ciddi bir panik havası kaplamıştı.

Düşüşün etkileri sadece kripto para birimlerinin birim fiyatından değil, aynı zamanda Twitter ve Reddit gibi sosyal medya platformlarında kripto para topluluğu üyelerinin birbirine sataşması ile de net bir şekilde gözlemlenebilmekteydi. 50 milyar doların üzerinde değer kaybı yaşayan kripto para piyasası, tabii ki yatırımcılara da zor anlar yaşattı.

Buna rağmen, basın saatine göre CoinMarketCap üzerindeki top 10 kripto para biriminin hepsi ciddi bir yükseliş göstermekte. Peki bu yükselişin belirli bir sebebi var mı?

Düşüşün nedeni tam olarak bilinmese de, geçtiğimiz saatlerde ve özellikle geçtiğimiz gün, inanılmaz oranlarda alt koin hareketliliği tespit edildi.

XRP ve EOS gibi alt koinlerde yaşanan hareketlilik kesin bir anlam çıkartmak için tek başına yeterli olmasa da, bunlar kripto para piyasasının kurumsal yatırımcıya dipten satın alma fırsatı verdiği şeklinde yorumlanabilir. 2019 yılında Nasdaq gibi dünya devi bir borsanın da kripto para piyasasına Bitcoin vadelileri ile giriş yapacağı haberi, kesinlikle piyasayı hareketlendirme konusunda etkiye sahip.


İlgili haber:
Sıcak Gelişme: Dünyanın En Büyük Borsalarından Nasdaq, Bitcoin Vadelilerini 2019 Yılının İlk Çeyreğinde Piyasaya Sürecebilir!

Kripto Para Piyasası Yeniden Yükselişe Geçti – Yükselişi Sağlayan Belirli Bir Sebep Var Mı? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Piyasası Yeniden Yükselişe Geçti – Yükselişi Sağlayan Belirli Bir Sebep Var Mı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

TRON CEO’su Ethereum ve EOS Geliştiricilerine Seslendi: TRON Sizi Kurtaracak Bir Fon Kuracak Önde gelen Türk Bitcoin borsasının kurucusundan Libra, Bitcoin ve altcoin yorumu ile Bitcoin ATM’si açıklaması Araştırma: Merkeziyetsiz Uygulamaların En Büyük Sorunu, Kullanıcıların Bunları Anlayamaması Kripto Para Piyasalarında Bugün: Düşüşlerin Arasında TRX ve BNB Parlıyor Binance CEO’su CZ: Artan Bir Kabul Oluşturmaya ve Endüstriyi İleri Götürmeye Devam Edeceğiz Bitcoin 7000 dolarla flört ediyor: Temmuz’da 8,000 olur mu?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır