Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin domino taşları gibi yıkılıyor!!!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin domino taşları gibi yıkılıyor!!!
Bitcoin domino taşları gibi yıkılıyor!!!


Geçtiğimiz hafta Bitcoin domino taşları gibi yıkılmaya başladı ve bu eğilim ne yazık ki devam ediyor. Bitcoin fiyatı bu haftaya kötü başladı ve mevcut düşüş eğilimini bir başka düşük seviyeye taşıdı.

Bitcoin domino taşları gibi yıkılıyorBTC/USD çifti, pazartesi günü 5,502 $’dan 4,886 $ seviyesine geriledi ve %11’den fazla kayıp gördü. Fiyat hareketi, düşüş eğilimini tersine çeviren bir geçmişe sahip olan önemli destek seviyeleriyle sonuçlandı. Bu hareket, yatırımcıların, siyasi senaryoları gelişene kadar kripto paralara nasıl ara vermeye çalıştıklarını doğruladı. Son zamanlardaki Bitcoin Cash sert çatalı, BCH protokolünün kaderini belirlemek için büyük madencilik havuzlarının aldatmacası ile pazarı ateşe verdi. Otalama bir yatırımcı, fırtına boyunca beklemek ve yatırımlarının eridiğini izlemek istemez.

Ana akım medya, olumsuz bir olayı iç yüzü ile duyurmak için rol oynar. Bloomberg’in yayınladığı bir raporda, Bitcoin‘in 1,500 $’ın altına ineceği tahmin edildi. Bitcoin boğa Tom Lee de epeydir devam eden 25,000 dolarlık yılsonu Bitcoin tahminini yüzde 40’lık bir oranda düşürdü.

Bu arada, ABD Doları bugün Merkez Bankasından gelen olumsuz yorumlar nedeniyle son iki haftanın en düşük seviyesine geriledi. Düşen dolar, hisse senetleri ve emtiaların yükselmesini sağlayabilse de, Bitcoin ve benzer dijital varlıklar üzerindeki etkisi önümüzdeki yıl için dikkat edilmesi gereken bir şey olurdu.

Uzun vadeli göstergelerimizin bize neler söylediğini kontrol edelim.


BTC/USD teknik analiz

BTC/USD oranı, alçalan bir takozun içinde aşağı doğru kayıyor. 100 günlük basit hareketli ortalamanın altında bir kırılma şu an fiyatı 4,634 $’daki bir sonraki potansiyel destek seviyesine doğru itiyor. Bu seviye, Ağustos 2017’den Eylül 2017’ye kadar toparlanma işlemi sırasında güçlü bir performans sergilemiştir. Bununla birlikte, eğer kırılırsa, muhtemelen 3,500-3,580 $ aralığındaki bir seviyeden sonraki geri dönüş için aynı derecede güçlü bir direnç seviyesine dönüşecektir.

Bu arada alçalan takoz oluşumu, boğa. BTC/USD çiftinin tahmin edilemez doğası nedeniyle, muhtemel geri dönüşün nerede olacağını söyleyemeyiz. Tipik olarak, alçalan bir takozdan kaynaklanan yukarı yönlü kırılma hareketi takozun ucuna kadar gider. Bizim durumumuzda, yaklaşık 4,300 dolar. Böylelikle, alçalan takozun üst eğilim çizgisinin üzerinde bir kırılma tarafından takip edilen potansiyel geri sıçrama, orta vadeli bir boğa rahatlaması sağlayabilir.

Aşağı doğru, mevcut alçalan takoz oluşumu 543 $’da sona eriyor. Bu, BTC/USD çiftinin bu korkutucu seviyeye düşmesi anlamına gelmez. Fiyat, takoz oluşumunun en sonundan geriye dönerse, sadece teorik olarak uzun vadeli bir hedef tahmin etmemizi sağlar. Takoz oluşumu, en kötü durumda 4,843 dolar seviyelerinde toparlanmanın başlayabileceğini söylüyor.

Diğer haberler için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin domino taşları gibi yıkılıyor!!! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Monero Geliştiricileri, Yeni Bir PoW Sistemi Üzerinde Çalışıyor Bitcoin konsolide oladursun, Litecoin yükselişine devam ediyor Ünlü Analist Bitcoin’in Fiyat Düşüşünü Bir Yıl Öncesinden Nokta Atışı Tahmin Etmeyi Başardı! Dash, Venezuela’nın Kripto Para Kullanımını Arttırmaya Yardımcı Oluyor Tim Draper: Bitcoin 250.000 Dolar Olacak! Yeni Bitcoin Cash Teknolojisi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır