Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Nambiya Ekonomisini Desteklemek İçin Blockchain Kullanmayı Düşünüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Nambiya Ekonomisini Desteklemek İçin Blockchain Kullanmayı Düşünüyor
Nambiya Ekonomisini Desteklemek İçin Blockchain Kullanmayı DüşünüyorMILE blockchain teknolojisinin arkasındaki kurum olan Mile Unity Foundation yetkilileri, geçtiğimiz günlerde Nambiya başkanı ile buluştu ve blockchain kullanımını masaya yatırdı.

Mile Unity Foundation’un küresel elçisi George Goognin, Nambiya Başkanı Hage Geingob ve hükümet yetkilileri ile yapılan buluşmanın arkasındaki isim.  Goognin ve Nambiya hükümeti temel olarak ülkenin blockchain teknolojisinden nasıl fayda elde edebileceğini tartıştı. Goodnin gerçek ekonomik kalkınma için MILE blockchain çözümlerini gösterdi ve ülke için faydalarını anlattı.

Mile Blockchain temel olarak kendi ürettikleri XDR stabil koin projesi ile kripto alanındaki volatiliteyi çözmeye çalışan bir platform olsa da, blockchain konusunda da çok fazla uygulamaya sahip. Goognin’in açıklamalarına göre geçtiğimiz ay New York içerisinde yaptığı bir toplantıdaki sunumu sonrası, Nambiya yönetiminden özellikle XDR stabil koininin kullanımı hakkında daha fazla görüşebilmek için özel bir davetiye almış. Yetkililer söz konusu para birimi ile ülkeye daha fazla yatırım ve havale çekilebileceğini, uluslararası ticaretin de artabileceğini düşünmekte.

Başkan Geingob ise ülkenin temel hedefinin ulusal ekonominin gelişmesi için kurumsal mekanizmalar kurmak ve mevcut olanları da yeni trendlere uygun olarak güncellemek olduğunu ifade etti.

”Blockchain, yapay zeka, akıllı şehir ve genel olarak internet ile alakalı yeni gelişmekte olan teknolojileri dikkatli bir şekilde takip ediyoruz ve bunları Nambiya içerisinde uygulamaya hazırız.”

Goognin ise başkanın açıklamasına ek olarak yakın zamanda tekrar Nambiya’yı ziyaret edeceklerini ve hükümet ile banka yetkilileri ile yeni toplantılar yapacaklarını vurguladı. Güney Afrika’nın küçük ve yoksul ülkelerinden Nambiya’nın bile blockchain teknolojisinin ve kripto para birimlerinin potansiyelini fark etmiş olması, piyasaya için oldukça olumlu bir gelişme.

Nambiya Ekonomisini Desteklemek İçin Blockchain Kullanmayı Düşünüyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Nambiya Ekonomisini Desteklemek İçin Blockchain Kullanmayı Düşünüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ICO İncelemeleri Bitcoin balinasından şaşkınlık yaratan hareket: 800 BTC’yi riske attı Amerika’daki Emeklilerin Yüzde 3’ü BTC Yatırımı Yapmış IOST geniş kitlelere ulaşmanın yolunu buldu: OnBlock yarın açıklanıyor Türk Uzmanlar Anlatıyor: Bitcoin ve ICO’ların Türkiye İçin Önemi Vitalik Buterin: Ethereum’un Bir Sonraki Hard Fork’unun Adı İstanbul Olacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır