Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Fiyatlarındaki Değişim

Ana Sayfa » ALTCOİNLER » Bitcoin Fiyatlarındaki Değişim
Bitcoin Fiyatlarındaki Değişim
 Bitcoin fiyatı 14.000 $ civarlarında bir düşüş yaşıyor.

Bitcoin düşüş eğilimleriyle dünyanın en büyük piyasa değerine sahip olmasına rağmen satışlar durdu.

Bitcoin 12.878,60 doları buldu ve gün içinde en yüksek 13.773,34 dolara yükseldi. Basın bültenlerinden önce fiyatlar 14.090 seviyelerindeyken 12 günlük düşüş seviyesinde olan bitcoin 12.878 dolardan yaklaşık %9.4 arttı.

Kesin iyileşme, piyasaların Güney Kore’de ticaret yasağı konusundaki sindirilmiş raporlara sahip olabileceği yönünde. Yatırımcılar Güney Kore’nin bu hareketin kısa sürede ilan edileceğini düşünmüyor.

Bu sebeple bitcoin kısa vadede bir yer bulmuş olabilir, ancak Kore de ki korku devam ediyor. Kripto paraların rekor seviyeye geri döneceği kesin değil.

Bitcoin kısa vadede büyük kazançlar görmekte zorlanıyor olsa da ilerde uzun vadede kazançlar göstereceğe benziyor.

Grafiğe göre;

  • BTC, düşen fiyat hareketine rağmen, yükselen trend çizgisini (12 Kasım’ın en düşük ve 22 Aralık’ın en düşük seviyesinden) savundu.
  • BTC, ayılar trend çizgisi desteğini kesemediğinde bugün bir teklif dalgası yakaladı.
  • 50 günlük hareketli ortalama (MA) boğalar lehine yükselmeye devam ediyor.
  • 5 günlük ve 10 günlük MA ve 5 günlük 50 günlük MA (kısa vadeli ortalama, uzun vadeli ortalamayı yukarıdan keser) arasında düşüş eğilimi.

Haftalık Grafik

Grafiğe göre;

  • Satış eğilimi 10 haftalık yükselen eğilimin yanında buhardan arınmış (şu an 12.743 $ ‘da)
  • Aralık ayının son haftasında,% 38.2 Fibonacci düzeltme seviyesi 12.573.88 $ seviyesinde. Ayrıca geçen haftanın mumunda Fibonacci seviyesinin yakınında azalan tükenme belirtileri görülüyor.

Görünüm

10 haftalık yükseliş eğilimi, 50 günlük MA ve% 38.2 Fibonacci seviyesinin 12.573 $ karşısında tekrarlanan düşüş eğilimi, 12.000 $ ‘ın altındaki düşüşlerin muhtemelen kısa ömürlü olabileceğini gösteriyor.

Buna göre, aşağı yönlü devamı ve yukarıda listelenen düşüş eğiliminde olan MA geçişleri, muhtemelen BTC’yi ayılarda tutacak. Bu nedenle kısa vadede kriptokrasitenin kazanılması 16.000 doları aşan bir sıkıntıya neden olabilir.

Bitcoinin önümüzdeki birkaç gününü 12.000$ -16.000$ aralığında konsolide ederek geçirmesi durumunda, 8000 ABD Doları’na karşı yeni bir satış oranı elde etme olasılığı artacaktır. Böyle bir hareket, 50 günlük MA’nin dışarı çıkmasına izin verecekti. Boğalar, son 24 saat içinde görülen yükselen eğilim çizgisinin başarılı bir şekilde savunulması üzerine yükseliş bekleniyor.

Boğa Piyasası Senaryosu: Pazartesi günü 20.000 doları aşan yüksek rekorları kırmak için, yükseliş eğilimi gösteren 50 günlük MA’nın üzerinde bir kapanış (UTC’ye göre) yakın bir tarihte 17.174 doların (6 Ocak’ın en yüksek seviyesinde) yükseliş izledi.

Kaynak: Coindesk

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Fiyatlarındaki Değişim - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin, Wall Street’in Kripto Borsasına Arka Çıkmasıyla Yükselişte Bitcoin’i Unutun: Suçlular Para Aklamak İçin Neden Fortnite’ı Kullanıyor? Çinli Blockchain Şirketleri Sınıfta Kaldı! Firmaların Çoğu Gerçek Bir ”Blockchain” Şirketi Değil eToro’dan Facebook Açıklaması EOS’un kurucu ortağından iddialı Bitcoin öngörüsü Bitcoin’in düşmesinden Bakkt mı sorumlu?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır