Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Yükseliyor Mu?

Ana Sayfa » ALTCOİNLER » Bitcoin Yükseliyor Mu?
Bitcoin Yükseliyor Mu?

Bitcoin önümüzdeki 24 saat içerisinde 15.000 dolar seviyesine doğru harekete geçmiş gibi görünüyor.

Cuma günü 13.000 dolar seviyelerinde olan Bitcoin bir sonraki gün 14.536 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Dün tekrar 13.051.59 dolar seviyesine kadar gerileme yaşadı. Bugün ise 12:00 UTC’de 13.727 dolara işlem gördü.

OnChainFX verilerine göre %11 değer kaybı yaşadı. Düşüşünden büyük oranda, Güney Kore’deki kriptokrasi ticaretinden kaynaklandığı anlaşılıyor. Bu olasılık hükümetin yeni yaptığı açıklamadan sonra daha az görülebilecek olasılıktır.

Bitcoin üzerinde endişeler bulunmasına rağmen hala yükseliş eğilimi içerisindedir.

Bunun yanı sıra alternatif para birimlerinin yeni Bitcoin eşine döndüğü gözlemleniyor. Buna örnek vermek gerekirse; TRON belirteci 24 saat içerisinde %31 oranında düşüş yaşadı. Bireysel pazara bakıldığı zaman TRX/BTC (TRON-Bitcoin) çiftinin yaşadığı kesin kayıplar gözlemleniyor. Bitcoin yoğunluğunun dezavantajı, bu çapraz eşleşme arasında düşüş ile sınırlandırılabilir.

Fiyat analizlerine bakıldığında ise genellikle yukarı doğru bir eğim çabası içerisinde. 50 günlük hareket ortalamasında (MA) seviyesi 14,960 dolardan daha yüksek hareket alanına işaret ediyor.

Bitcoin Tablosu

Coinbase fiyatlarına göre yukarıdaki tabloda gösterilenler:

  • BTC, yükselen eğilim çizgisini (13 Kasım’ın en düşük ve 22 Aralık’ın en düşük seviyesinden) savunmaya devam ediyor.
  • 5 günlük ve 10 günlük MA’ler aşağı eğim gösterirken, 50 günlük MA fırtınayı destekliyor.
  • Üçgen model (daha düşük tepeler ve daha yüksek dipler nedeniyle daralan fiyat aralığı).

Görünüm

  • Ayı bölümlerinin trend çizgisi desteğini kesme yönündeki başarısızlığı, 50 günlük ve 10 haftalık yükseliş eğilimine (yukarı eğimli) güven verir ve 14.690 dolara (50 günlük MA) hatta 15.000 dolara yükselebilir.
  • Diğer kazançlar, kısa vadeli hareketli ortalamalara dayanarak dirençle karşı karşıya gelecek (5 günlük ve 10 günlük MA’lar).
  • 16.000 $ ‘ın (üçgen direnci) üzerinde bir yakın (UTC’ye göre) yakınlık, 12 Kasım’dan itibaren 5511.11 dolarlık azınlığa yeniden başlamış olabileceğini gösteriyor. Fiyatlar daha sonra 20.000 $ ‘lık rekor seviyeye tekrar gelme potansiyeline sahip olabilir.
  • Öte yandan, fiyatlar UTC’ye göre 12.500 $ ‘ın altına düşülürse (Aralık 30 düşük) bitcoin fiyatı 10.000 – 8.000 $’ a bakıyor olabilir.

Kaynak: Coindesk

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Yükseliyor Mu? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

ICO’lara Dikkat

ICO’lara Dikkat 13 Ocak 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Brezilyalı Büyük Yatırım Şirketi Kripto Para Ticaretine Adım Atıyor Bu Kripto Para Birimi Bir Haftada Yüzde 380 Artış Yaşadı! Yobit Borsası mı? Dikkat!!! Bitcoin’deki Death Cross Durumu, Golden Cross’a Dönüşecek Mi? Crypto.com’un Avrupa Genel Müdürü, Türkiye planlarını açıkladı Ripple (XRP) Dev OTC Hamleleriyle Öne Çıkıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır