Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Zimbabve Maliye Bakanı Kripto Paraları Araştırmak İstiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Zimbabve Maliye Bakanı Kripto Paraları Araştırmak İstiyor
Zimbabve Maliye Bakanı Kripto Paraları Araştırmak İstiyorZimbabve‘de bundan kısa bir süre önce yeni bir maliye bakanı atandı ve yeni bakan kripto paralarla ilgili çeşitli çalışmalar yürütmeyi planlıyor.

Kripto Paralar Yayılıyor

Afrika kıtasına genel bir bakış atarsak kripto para kullanımının git gide arttığını görebiliriz. Kripto para şirketlerinden Paxful’un kurucusu Ray Youssef, Afrika’daki ülkelerin “finansal yenilik alanında” sözde “gelişmiş ülkelere” kıyasla daha avantajlı olduğunu söylemişti.

Kripto paraların yayıldığı ülkeler arasında Zimbabve de yer alıyor. Zimbabve’nin yeni maliye bakanı Mthuli Ncube, Zimbabve Rezerv Bankası’nı kripto paralara özel bir birim oluşturmaya teşvik ediyor. ItWebAfrica tarafından yapılan bir habere göre Ncube şu açıklamaları yaptı:

“Zimbabve yeni teknolojileri anlamak için yatırımlar yapmalı ve merkez bankaları bu gibi teknolojilere yatırım yapma konusunda genelde geç kalıyorlar. Ancak çok daha hızlı hareket eden ülkeler var. İsviçre’deki merkez bankasına bakarsanız Bitcoin’i anlamak için yatırımlar yapıldığını görürsünüz.”

Ncube, Zimbabve’deki düzenleyicilerin kripto para sektörünü bir an önce araştırmaları gerektiğini düşünüyor. Ncube’ye göre Zimbabve’nin kripto para akımına dahil olması hala mümkün:

“İsviçre’de Bitcoin ile ödeme yapa yapa gezebilirsiniz. Eğer böyle ülkeler Bitcoin’in değerli olduğunu düşünüyorlarsa biz de araştırmalıyız. Ülkede yenilikçi gençlerimiz var ve onlara ‘kripto para ile uğraşmayın’ dememeliyiz. Aksine, düzenleyicilerin yeni gelişmeleri takip etmeleri ve kripto paraları anlamak için yeni yollar bulmaları gerekiyor. Kripto paralar hakkında bilgi sahibi olduktan sonra düzenlemeye yapmaya başlanabilir.”

Zimbabve Maliye Bakanı Kripto Paraları Araştırmak İstiyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Zimbabve Maliye Bakanı Kripto Paraları Araştırmak İstiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Waves dApp Pazarına Hızlı Bir Giriş Yaptı Huobi’nin Madencilik Firması, Üçüncü Çeyrekte Yüzde 287 Büyüdü! Binance Singapur İçerisinde Yeni Bir Kripto Para Borsası Açıyor! En İyi Piyasa Performansını Bitcoin Trust Gösterdi Libra Duruşmasından Önce Bir Yasa Hazırlandı Tom Lee’nin İlginç Bitcoin Analizi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır