Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Teknoloji Devi Sony, Dijital İçerik Haklarını Korumak Adına Blockchain Üzerine Yoğunlaşmakta

Ana Sayfa » GÜNCEL » Teknoloji Devi Sony, Dijital İçerik Haklarını Korumak Adına Blockchain Üzerine Yoğunlaşmakta
Teknoloji Devi Sony, Dijital İçerik Haklarını Korumak Adına Blockchain Üzerine Yoğunlaşmakta15 Ekim Pazartesi tarihinde yapılan duyuruya göre, Japon çok uluslu teknoloji devi Sony, kendi dijital telif hakları koruma ve yönetim sistemi için blockchain tabanlı bir sisteme geçiş yapabilir. Proje hem Sony Music Entertainment Japan hem de Sony Global Education beraberliğinde yürütülecek.

Henüz adı konulmamış proje, özellikle ”yazılı eserlerle ilgili hakların yönetimi” konusunu hedef almakta. Yeni yapılan bu duyurunun ve projenin, Sony’nin yaklaşık bir yıl önce IBM (NYSE:IBM) ile ortaklaşa olarak geliştirdikleri eğitim verileri odaklı blockchain ürününden sonra gelmesi de, Japon teknoloji devinin blockchain teknolojisinin geleceğine inandığını ortaya koymakta.

Sony tarafından yapılan basın açıklamasına göre bu ”yeni sistem” Sony ve Sony Global Education platformlarının daha önce ”kimlik doğrulama, paylaşım ve eğitsel verilerin telif hakkı yönetimi, haklarla ilgili bilgilerin işlenmesini daha verimli hale getirecek ek özellikler” odaklı geliştirilen sisteminden ayrı olarak kurulacak.

Sony yeni yaptığı basın açıklamasında, ”dijital içerik üretimi konusundaki teknolojik gelişimler ve ilerlemeler, herhangi bir kişinin yayın yapabilmesini ve içerik paylaşabilmesini sağlıyor” cümlesi ile de temel amacını ortaya koymakta.

”Ancak bu içeriğin hak yönetimi hala endüstri kurumları veya yaratıcıların kendileri tarafından geleneksel yöntemlerle yapılmakta ve yazılı eserler ile ilgili telif hakkı bilgilerinin yönetimi konusunda daha verimli bir yönteme ihtiyaç  olduğunu ortaya çıkarmakta.”

Blockchain gibi değiştirilemez bir teknoloji ile telif hakkı ve içerik koruması, çoğu geleneksel yönteme kıyasla bir adım önde gözükmekte.

Teknoloji Devi Sony, Dijital İçerik Haklarını Korumak Adına Blockchain Üzerine Yoğunlaşmakta isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Teknoloji Devi Sony, Dijital İçerik Haklarını Korumak Adına Blockchain Üzerine Yoğunlaşmakta - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

EOS’un Yükselişi Yüzde 10’a Ulaştı! – Yükselişin Belirli Bir Sebebi Var Mı? Mati Greenspan: Kripto para yatırımcıları keyifli bir yılbaşı yaşayabilir Bitcoin yıl sonu tahminleri artıyor: Analistler tahminlerini olumlu yönde güncelliyor Ethereum’un Sorunlu Protokolünü Çözmek İçin, Yeni Bir EIP Geliştiriliyor Ripple, XRP adaptasyonunu artırmak için Kripto cüzdanı BRD ile birlikte çalışacak Binance Marj Ticaretini Başlatıyor: Şimdi Ne Olacak?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır