Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Piyasası 2 Günde 18 Milyar Dolar Kaybetti – Aşırı Dalgalanmanın Sebebi Var Mı?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Piyasası 2 Günde 18 Milyar Dolar Kaybetti – Aşırı Dalgalanmanın Sebebi Var Mı?
Kripto Para Piyasası 2 Günde 18 Milyar Dolar Kaybetti – Aşırı Dalgalanmanın Sebebi Var Mı?Kripto para piyasası ve Bitcoin, Aralık ayının başlangıcından beri belki de yılın en dalgalı dönemine giriş yaptı ve piyasa neredeyse her 2 günde bir ya sert bir düşüşe, ya da sert bir yükselişe ev sahipliği yapmakta.

Bitcoin fiyatı ciddi bir yükselişten ve 4.300 dolara ulaşmasından sonra aynı oranda bir düzeltme yaşadı ve 3.800 dolar seviyesinin de altına geriledi. Bitcoin Cash ise sadece bir hafta içerisinde %26 değer kaybı yaşayarak 230 dolardan 167 dolara kadar geriledi. Aralık ayı bazı kripto para traderları için aşırı dalgalanma sayesinde para kazanma fırsatlarının olduğu bir dönem olarak görülse de, topluluğun çoğu bu aşırı uçlara neyin sebep olduğunu bilmek istiyor.

Kripto Para Piyasasındaki Dalgalanmanın Sebebi Belli Mi?
Bitcoin ve diğer kripto para birimleri geçtiğimiz hafta içerisinde genel olarak olumlu bir görüntü çizdi ve BTC ile birlikte diğer kripto para birimleri de yükselişe geçti. Analistlerin bir çoğu daha fazla düşüşün olabileceğine ve hala ayı piyasasında olduğumuza değinse de, fiyatta yaşanan ufak hareketlenmeler FOMO etkisi yaratabiliyor ve bu da volatilitenin en büyük nedenlerinden birisi.

Piyasanın uzun vadeli bir ralliye başlayabilmesi için, nispeten daha uzun bir süre denge veya dip seviyede dolaşılması gerekiyor. Kripto para piyasası Ağustos ile Kasım ayları arasında rekor sayılabilecek bir süre ve oranda volatiliteden kaçmış olsa da, piyasanın dengelenmesi için bunun daha uzun bir süre devam ettirilmesi şart.

Bu sebeple şu sıralar bir çok topluluk üyesi, gözünü 2019 yılına ve 2019 yılındaki gelişmelere dikmiş ve bunları beklemeye başlamış durumda.

Kripto Para Piyasası 2 Günde 18 Milyar Dolar Kaybetti – Aşırı Dalgalanmanın Sebebi Var Mı? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Piyasası 2 Günde 18 Milyar Dolar Kaybetti – Aşırı Dalgalanmanın Sebebi Var Mı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Alipay ve WeChat Pay, Huobi Platformunda Yer Almak İstemiyorlar Analistlerin Ortak Öngörüsü: Ethereum (ETH) Fiyatı Güçlü Bir Şekilde Yükselecek! Bank of America Bitcoin (BTC) ve kripto para saklamak için patent aldı Vijar Ayyar: Tether’in Yokluğunda Oluşacak Bitcoin Volatilite Riskine Hazır mısınız? Ethereum ağına dair kritik gelişme: ETH 2.0 ne zaman geliyor? Mati Gresenspan: Bitcoine yatırım doğru zaman odaklı bir oyundur

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır