Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İddia: Bitmain Müşterilerin Madencilik Cihazlarını İzinsiz Kullanıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » İddia: Bitmain Müşterilerin Madencilik Cihazlarını İzinsiz Kullanıyor
İddia: Bitmain Müşterilerin Madencilik Cihazlarını İzinsiz KullanıyorKripto para madencilik devi Bitmain, yeni ortaya çıkan iddialara göre Kuzey Karolina bölgesindeki bir madenci olan Gor Gevorkyan tarafından dava edildi. İddia ise oldukça korkutucu zira Gevorkyan, Bitmain’in müşterilerin izni olmadan onların cihazlarından madencilik yaptığını iddia etmekte.

Crowdfund Insider kaynağının aktardığına göre, Gevorkyan bu durumun her bir cihazın ilk kurulum aşamasında yapıldığını düşünüyor. Davacıya göre müşteriler Bitmain’den sıfır cihazlar satın alırken, tabii ki bunun konfigürasyonu ve kurulumu için şirketten yardım ve servis talep etmekte. Söz konusu servis yani kurulum süreci bazen bir kaç saat, bazen de bir kaç gün sürebiliyor. Gelen madencilik makineleri ilk başta düşük güç modunda çalışıyor ve bu esnada kazılan kripto para birimleri ise herhangi bir hesaba gönderilmiyor. Gevorkyan ise söz konusu kripto paraların aslında Bitmain’e gittiğini iddia etmekte.

Bitmain’e Karşı Ciddi İddialar
Gevorkyan’ın iddiaları ise şu şekilde:

”Bitmain yakın zamanda kendi ASIC cihazlarının kurulum prosedürünü değiştirdi ve müşterinin hesabı daha bağlanmadan bunların ilk başta tam güçte ve yüksek enerji tüketimi ile çalışacağı şekilde ayarlama yaptı. Dahası, ilk kurulu gelen madencilik hesabı, Bitmain’in Antpool sunucusundaki kendi hesabına katkı sağlıyor.”

”Bitmain’in ASIC cihazları, müşterilerin yararına kripto para üretmek için enerji tüketmek yerine, Bitmain yararına bunu yapıyor… ASIC cihazlarının işletme ücreti de müşterilerin cebinden çıkmakta.”

Bitmain geçtiğimiz günlerde yaşanan Bitcoin Cash hard fork’u sırasında da ciddi eleştirilere maruz kalmıştı.

İddia: Bitmain Müşterilerin Madencilik Cihazlarını İzinsiz Kullanıyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İddia: Bitmain Müşterilerin Madencilik Cihazlarını İzinsiz Kullanıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Stanford Araştırmacıları Ethereum’a Özel Bir Akıllı Kontrat Geliştirdiler Ekim ayında, ilk 10 kripto paradan sadece biri kaybettirmedi Ünlü şirketten inanılmaz Bitcoin ve altcoin tahmini: 100 bin dolar geliyor! Rapora Göre Ripple’ın XRP Tokeninin Piyasa Hacmi Büyük Ölçüde Hatalı XRP Menkul Kıymet İlan Edilebilir Mi? Binance CEO’su Kendi Görüşünü Açıkladı Block.One CEO’su: Bitcoin’in Ölçeklendirilmesine Gerek Yok

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır