Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Yıldırım Ağı, Bitcoin ve Litecoin Atomik Takas Özellikli Üçüncü Sürümünü Başlattı

Ana Sayfa » ALTCOİNLER » Yıldırım Ağı, Bitcoin ve Litecoin Atomik Takas Özellikli Üçüncü Sürümünü Başlattı
Yıldırım Ağı, Bitcoin ve Litecoin Atomik Takas Özellikli Üçüncü Sürümünü Başlattı

Bitcoin ağında ayrılmış tanıkların (Segwit) etkinleşmesinin ardından, Yıldırım Labaratuvarı’ndan geliştiriciler, takımın Yıldırım Ağ Demoları’nın 0.3 alfa sürümünü yayımladı. Yıldırım Laboratuarı geliştiricisi Laolu -Roasbeef- Osuntokun, açıklamanın lito-atomik takaslar da dahil olmak üzere çok sayıda yeni özellik sunduğunu açıkladı.

Segwit Aktivasyonundan Sonra Yıldırım Labaratuvarı, Yıldırım 0.3 Alfa Demo’yu Başlattı

Segwit protokolü etkinleştirildikten hemen sonra Yıldırım Labaratuvarı geliştiricisi Laolu Osuntokun Yıldırım Ağı Demo (LND) için üçüncü büyük sürümünü açıkladı. LND geliştirme ekibi, Segwit’in nihayet mevcut olduğunu ve Yıldırım’ın ekosisteme entegre olduğunu görmek ve geliştiricilerin yapacakları yeni uygulamaları görmekten büyük heyecan duyduklarını söylüyor.

Ekibin Github reposu aracılığıyla “Bu sürüm, LND için üçüncü büyük sürüme işaret ediyor,” diye açıklıyor Osuntokun. Devamında şunları söylüyor: “Bu sürüm ile LND artık önemli bir özellik kümesi olup, yeni bir otomatik kanal yönetimi işletim moduna, RPC kimlik doğrulamaya, ek devamlılık mantığı ve komple spesifikasyon uyumuna yönelik daha da büyük adımlar attı.”

Henüz Mainnet Hazır Değil Ama Yakında Tamamlanacak

Yıldırım Labaratuvarı, yazılımı test eden kişilerin hala test paraları kullanması gerektiğini ve takımın mainnet kullanımına yaklaşana kadar bekleyeceklerini açıkladı. Bir sonraki sürüm protokolü ana ağ moduna uygulamadan önce güvenlik tedbirleri sağlayacaktır. Ayrıca Osuntokun, yeni LND çerçevesinin “birkaç kırılma değişikliği” içerdiğini ve bu da kullanıcıların yeni bir yüklemeye geçmeleri veya mevcut “channel.db” veritabanını kaldırmaları gerektiği anlamına geldiğini açıkladı.

LND alt yapısına eklenen önemli değişiklikler TLS entegrasyonu ve Macaroon tabanlı RPC kimlik doğrulamasını da içeriyor. Ayrıca, otomatik kanal yönetimi için planlar sunan “Yıldırım Sürüşü” adlı bir özellik var. Buna ek olarak LND, bağımsız bir ışık istemcisi çalıştırmayı mümkün kılan yeni bir bitcoin hafif istemci işletim modu sunuyor.

Yıldırım Ağı ile Litecoin ve Bitcoin Birlikte Çalışabilir

Yeni sürümün cryptocurrency taraftarları tarafından ilgi çeken bir yönü de Litecoin İşletim Modu’dur. Yıldırım Labaratuvarı ekibi litecoin blok zinciri ve bir LTC arka planı için destek eklemiştir.

Bu özellik, LND’nin artık bitcoin ve lito-zincirleri arasında hızlıca ileri geri geçme yeteneğine sahip olduğu anlamına geliyor. Osuntokun, “Bu geçişin kesintisiz hale getirilmesi için kullanılan iskele geliştirmenin çok zincirli LND işletim modu için önemli bir zemin oluşturması çok heyecan verici” dedi.

Yeni LND sürümünün Segwit etkinleşmesini hemen izlediğini görmek için forumlarda ve sosyal medyada bir sürü bitcoin alım satımcısının heyecanı vardı. Yazılım ve geliştirme, gerçek dünyada faaliyete geçiyor gibi görünüyor.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yıldırım Ağı, Bitcoin ve Litecoin Atomik Takas Özellikli Üçüncü Sürümünü Başlattı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin için Forbes yazarından ‘400 bin dolar’ iddiası 2019’da önemli atılımlar yapan BtcTurk, 2020’de hedef yükseltiyor Bitcoin’de çöküşü bilen analistten dudak uçuklatan Ripple (XRP) tahmini 25.4 trilyon dolarlık evrenden Bitcoin evrenine ‘büyük adım’ Delist Furyası Sürüyor: Binance’de Temizlik Binance CEO’sunun Ripple hakkındaki görüşleri XRP topluluğunu heyecanlandırdı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır