Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin’i Donduran 32 Milyar Dolarlık Hareket, Ripple (XRP), Ethereum, Tron, Cardano, Augur, 0x, IOTA’ya Dair Son Dakika Haberleri

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin’i Donduran 32 Milyar Dolarlık Hareket, Ripple (XRP), Ethereum, Tron, Cardano, Augur, 0x, IOTA’ya Dair Son Dakika Haberleri
Bitcoin’i Donduran 32 Milyar Dolarlık Hareket, Ripple (XRP), Ethereum, Tron, Cardano, Augur, 0x, IOTA’ya Dair Son Dakika Haberleri

2/2


2/2

Bitcoin’in dijital altın olarak isimlendirilmesinden Ethereum’un Constantinople yükseltmesine kadar, kripto para dünyasında yaşanan son dakika gelişmelerine bir göz atalım.

Bitcoin
Son zamanlarda yapılan bir yeni piyasa analizi, Bitcoin’in arzının yarısından fazlasının bir yıl içinde hiçbir kıpırdanma belirtisi göstermediğini ortaya koyuyor.

Kripto para araştırma firması Delphi Digital’a göre, Bitcoin’lerini “elinde tutan” yatırımcı sayısındaki artış piyasanın bir dibe yakın olabileceğini gösteriyor.

“2018’in ikinci yarısında, 1 yıllık UTXO bandı, eski UTXO bantları düz çizgide kalırken, 1-2 yıllık bantla doğrudan koordinasyon içerisinde kalarak pozitif bir büyüme rotası çizmeye başladı. Artık, 2014 yılının sonunda yaşanan süreç ile aynı olan bir birikim süreci görüyoruz. Bu, görünürde bir dibin görülebileceği anlamına geliyor.”

Ayrıca, BTC’lerini beş yıldan fazla bir süredir hareket ettirmemiş olan yatırımcı sayısı % 20’ye ulaşmış durumda. Bu, 4 milyondan fazla Bitcoin’in, güvenli yerlerde saklandığı anlamına geliyor. Yatırımcının Bitcoin’i uzun süre saklaması Bitcoin’in dijital altın olarak yeni bir şekil alabileceği ve nadir bulunur bir varlık haline gelebileceği şeklindeki iddianın desteklenmesi anlamına geliyor.


Ethereum
Ethereum merkezli geliştirme şirketi ConsenSys, yaklaşmakta olan Constantinople güncellemesine ilişkin detaylı bir çerçeve çiziyor.


Ripple ve XRP
Ripple bilgi teknolojileri bölümüne destek verecek uzmanlar arıyor. San Francisco’da iş başı yapacaklar için şu anda toplam 37 iş ilanı bulunuyor.

Bu arada, XRP şu anda Cebelitarık Menkul Kıymetler Borsası’na bağlı GB Borsası’nda işlem görüyor. Platform, 27 milyon dolar fon sağladıktan sonra Temmuz ayında piyasaya çıkmıştı.

Cardano
Cardano’nun yaratıcısı IOHK, genel merkezini Hong Kong’dan Wyoming’e taşıdığını belirtiyor. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, EAK Digital ile yapılan röportajda bu taşınma işlemini onayladığını söylüyor.

Tron
Tron, SEC avukatı David Labhart’ı yasalara yönelik yeni uyum şefi olarak işe aldı. Tron’un kurucusu Justin Sun, bu işe almanın platformun yasal mevzuata uygun hareket etmesini sağlayacağını ifade ediyor:

“Kripto para birimi alanı olgun hale geldikçe, dünya genelindeki yatırımcıların ve düzenleyici kurumların TRON’un herhangi bir düzenleyici gereksinime takılmadan ileriye dönük ve istikrarlı bir büyüme yörüngesine sahip olduğuna güvenmesi gerekiyor.”

Labhart, komisyonculara, yatırım danışmanlarına ve öz düzenleme kuruluşlarına odaklanarak SEC’de tam olarak dokuz yıl geçirdi.

Augur ve 0x
Ethereum tabanlı şans oyunları merkezsiz uygulaması olan (DApp) Augur, 15 Ocak’ta Veil’i sisteme eklediğini belirtiyor. Veil, alım satımları daha hızlı ve daha ucuz hale getirmek için 0x protokolünü kullanıyor.

Bu arada, Tetras Capital’in kurucu ortağı Alex Sunnarborg tarafından yapılan Augur’un reel dünyada kullanımına ilişkin yeni bir analiz, Augur’un benimsenme için yoğun bir gayret ortaya koyduğunu gösteriyor. Artık platformda 100.000 Dolar’ın altındaki işlemlerde bile bir risk alma söz konusu.

Diğer taraftan Augur tarafından yayınlanan resmi haftalık rapora göre, platformdaki bahislerin toplam değeri 2.040.934 dolara yani 13.451 ETH’ye ulaşmış durumda.

IOTA
Resmi IOTA Tangle podcast yayınının 3. bölümü ekranlarda. Bu bölümde dağıtılmış defterler sayesinde oluşan yeni iş modelleri analiz ediliyor.

“Alman merkezli selden koruma girişimi topocare’de Genel Müdür olan Simon Jegelka, endüstriyel IOTA laboratuarı Aachen’ın lideri ve RWTH Aachen Üniversitesi’nin makine araçları ve üretim mühendisliği laboratuarında bölüm başkanı olan Daniel Trauth ile konuşuyoruz.

Her ikisi de, dağıtılmış defter teknolojilerini kullanarak endüstriyel iş modellerini geliştirmek amacıyla IOTA Ekosistem Geliştirme Fonu’ndan hibe aldı.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

The post Bitcoin’i Donduran 32 Milyar Dolarlık Hareket, Ripple (XRP), Ethereum, Tron, Cardano, Augur, 0x, IOTA’ya Dair Son Dakika Haberleri appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin’i Donduran 32 Milyar Dolarlık Hareket, Ripple (XRP), Ethereum, Tron, Cardano, Augur, 0x, IOTA’ya Dair Son Dakika Haberleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Komodo Nedir? KMD Nereden Alınır? Bitcoin Madenciliğinde Rothschild Vurgusu Pennsylvania: Kripto Para Borsalarının Lisansa İhtiyaçları Yok Soner Canko: Blockchain Büyük Bir Düşünce ve Her Şeyi Yeniden Sorgulama Devrimi Bitfinex, OKEx ve Bitfinex Gibi Borsalar, Blockstream’in Yeni Hizmetine Akın Etti! Nano’nun Fiyatını Etkileyecek 3 Kilit Gelişme

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır