Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

XRP’nin Botların Kontrolünde Olduğunu Bir Analist Daha İddia Etti

Ana Sayfa » GÜNCEL » XRP’nin Botların Kontrolünde Olduğunu Bir Analist Daha İddia Etti
XRP’nin Botların Kontrolünde Olduğunu Bir Analist Daha İddia Etti


Kripto para piyasalarının şüphesiz üzerinde en fazla tartışılan koinlerinden birisi de XRP. Merkezi olup olmadığı tartışmalarına ek olarak, birçok kişi XRP’nin aktüel manada bir kullanım alanı olup olmadığı konusunda da farklı fikirlere sahip.

Ancak tüm bu tartışmalar bir yana, son dönemde yeni bir XRP merkezli tartışma daha başladı ki, onun merkezini ise botlar oluşturuyor. XRP’nin trading hacimlerinin sahte olduğunu iddia eden Massari isimli araştırma şirketinin ardından, şimdi de bir başka araştırmacı Geoff Golberg, XRP’nin hacimlerinin botlar tarafından manipüle edildiğini iddia etti.

XRP’nin trading hacimlerini güncel tutmak ve sayıyı yukarda göstermek amacıyla yüzlerce trading botu kullandığını ifade eden Golberg, botların sürekli olarak ekstra bir güç tarafından yönetildiğini de söyledi.

Twitter’da XRP ile ilgili tweet atan bot hesapların da olduğunu ifade eden Golberg, bunların hepsinin Giantgox isimli hesabı takip etmesinin de tesadüf olmadığını ifade etti.

Her ne kadar bizler çok kabul etmek istemesek de, piyasada yer alan birçok kripto para, zaten trading hacimlerinin bir kısmını botlar aracılığı ile oluşturuyor. XRP’nin de bu durumda benzer bir şey izlemesi, bazıları için sürpriz değil.

Özellikle de sektörün zor günlerde geçtiği bu süreçte, ilginin canlı kaldığını göstermek için yapılan bu tarz ucuz marketing hamlelerinin, koinin gerçek fiyatına son derece olumsuz bir etki bırakacağını söyleyenlerin sayısı da hiç az değil.

XRP’nin Botların Kontrolünde Olduğunu Bir Analist Daha İddia Etti isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

XRP’nin Botların Kontrolünde Olduğunu Bir Analist Daha İddia Etti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Blockchain.com’un Usta İsmi Ripple’a Geçiş Yaptı! Ethereum’da 120 ve 124 dolar dirençlerinin kırılması şart JP Morgan’ın Hedef Alabileceği Ripple’ın CEO’su Bankalara Böyle Meydan Okumuştu Donald Trump’ın Çin tehditi Bitcoin fiyatını da etkiledi Litecoin fiyatları bu yıl nasıl ikiye katlandı? Çin’in Dev Madencilik Havuzu Kurucusundan Bitcoin Tahmini: 740.000 Dolar Olacak!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır