Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Elon Musk’dan Twitter’da Bitcoin Şakası!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Elon Musk’dan Twitter’da Bitcoin Şakası!
Elon Musk’dan Twitter’da Bitcoin Şakası!

2/2


2/2


Tesla’nın CEO’su ve ünlü girişimci Elon Musk, Twitter’da bir kullanıcının sorusuna cevap verdi ve araya Bitcoin ile ilgili bir şaka sıkıştırdı. Musk, kendisine sorulan Tesla (NASDAQ:TSLA) ile ilgili soruya Bitcoin almak ister misin? şeklinde bir cevap verdi.

Kendisine sorulan soruda çift adımlı doğrulama ana fikri vardı. Bu bilindiği üzere kripto para borsalarına erişimde sıkça kullanılan bir durum. Zaten başta Binance olmak üzere hemen her kripto para borsası sürekli olarak bu sistemi kullanıyor.

Tweet daha sonra bir anda viral oldu. Musk’ın 23 milyon takipçisi olduğu da düşünülürse, bu durum aslında pek de anormal değil. Bu tweetin iyice fazla etkileşim almasının ardından birçok kullanıcı bu durumu fırsat bildi. Musk’a daha sonra yüzlerce soru soruldu ve ana mantık Tesla’nın kripto para kabul edip etmeyeceği üzerineydi. Aynı zamanda birçok kullanıcı da tweetin altında kendi ürünlerinin ya da yatırım yaptıkları kripto paraların reklamlarını yapmaya gayret etti.

Musk’ın hesabı daha sonra kilitlendi. Başarılı girişimci, konuyla ilgili olarak daha sonra daha ciddi bir cevap verdi. Twitter’ın hesabının hacklendiği düşüncesiyle kısa bir süreliğine de olsa hesabını dondurduğunu belirten Musk, iki adımlı doğrulama metodu üzerine çalıştıklarını açıkladı.

Daha önce Musk’ın adı altında yapılan sahte kripto para giveaway tanıtımı, ciddi bir viral olmuştu. Otoriteler, dünyanın en ünlü girişimcisinin Bitcoin ile şaka yapmasının normal olduğunu ve Musk’ın Bitcoin’e doğal olarak ilgi duyduğunu açıkladı.


İlgili haber:
Twitter, Mavi Tikli Elon Musk Hesabı ile ”Giveaway” Sahtekarlığı Yapanların Tanıtımını Yaptı

Elon Musk’dan Twitter’da Bitcoin Şakası! isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Elon Musk’dan Twitter’da Bitcoin Şakası! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü kaldıraçlı Bitcoin ve kripto para borsasından önemli yenilikler Ethereum İçin 700 Dolardan Short Açan Yatırımcı: Dibi Henüz Görmedik! CFTC Başkanı: Blockchain 2008’deki Krizin Etkilerini Hafifletebilirdi Ünlü Ekonomist Atilla Yeşilada, Kripto Paralar ile İlgili Konuştu: ”Bu Konu Çok Önemli” Facebook Emin Adımlarla İlerliyor – Sosyal Medya Devi Bir Blockchain Şirketini Satın Aldı! Tron’un Kurucusu Justin Sun: Merkeziyetsiz Uygulamalar Yüzde 500 Artacak!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır