Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Valencia Limanı, Blockchain Kullanımına Geçiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Valencia Limanı, Blockchain Kullanımına Geçiyor
Valencia Limanı, Blockchain Kullanımına Geçiyorİspanya’nın en yoğun liman şehirlerinden birisi olan Valencia kenti, akıllı liman projesi kapsamında Blockchain ve diğer büyük veri teknolojilerinin kullanılacağını açıkladı.

Valencia’da hayata geçecek olan bu yeni sistemi getiren kişi olan Jose Garcia De La Guia, yaptığı açıklamada Blockchain teknolojisinin lojistik sektöründe çok büyük işler başarabileceğini belirterek, şunları söyledi:

”Valencia’dan başlayarak, artık birçok yerde Blockchain teknolojisinden faydalanarak, lojistik alanında şeffaflık sağlamak istiyoruz. Aynı zamanda Blockchain sayesinde maaliyet ve zamandan da ciddi bir tasarruf elde edeceğiz. Bu işin ilk adımını Valencia ile attık ancak yakın gelecekte Liman İşletmeleri Birliği’nin diğer paydaşları ile yine benzer şeyler yapacağız.”

De La Guia, aynı zamanda Blockchain teknolojisinin tüm gereksiz kağıt işlerinden insanları kurtaracağını belirtirken, dünya genelinde daha efektif bir kaynak kullanımı sağlayacağını da ifade etti.

De La Guia, bu açıklamaları Hollanda kenti Roterdam’da katıldığı bir etkinlikte yaparken, Akıllı Limanlar oluşturulması için yapılan bu etkinlikte Valencia’nın yanı sıra, bir başka İspanyol kenti Algeciras ve Belçika’dan Antwerp’in limanlarından da temsilciler yer aldı.

Birçok ülke, limanlar noktasında Blockchain teknolojisine büyük bir hızla yönelmeye devam ediyor ve bu trend, görünen o ki, artarak da devam edecek. Bilindiği üzere İngiltere ve Danimarka gibi ülkeler, gerek liman güvenliği gerekse de şeffaflığın artması amacıyla, hali hazırda Blockchain odaklı çözümler kullanıyor ve bu, diğer liman yönetimlerini de aynısını yapmaya teşvik etmiş gibi görünüyor.

Valencia Limanı, Blockchain Kullanımına Geçiyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Valencia Limanı, Blockchain Kullanımına Geçiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Korkulan oldu: Bitcoin fiyatı 4.000 doların altında! Piyasa hala ciddi kayıplar yaşıyor Sıcak Gündem: Wirex, XRP’nin Apple Pay ödemeleri üzerinde çalışıyor! Justin Sun TRON Yatırımcılarını Fena Halde Yanıltıyor! Binance Yeni Blockchain Tabanlı Bağış Sitesini Tanıttı Tom Lee’den herkesi sevindirecek yeni Bitcoin tahmini Bitcoin hareketlerinde patlama: Balinalar BTC yükselişinde yüzeye çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır