Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

CFTC Başkanı: ‘Kripto Paralara Dengeli Düzenlemeler Gerekiyor’

Ana Sayfa » GÜNCEL » CFTC Başkanı: ‘Kripto Paralara Dengeli Düzenlemeler Gerekiyor’
CFTC Başkanı: ‘Kripto Paralara Dengeli Düzenlemeler Gerekiyor’Kripto para piyasasına yakınlığıyla bilinen Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) Başkanı Christopher Giancarlo, yakın zamanda verdiği bir röportajda kripto para düzenlemeleri hakkında konuştu.

Kripto paralara karşı ılımlı bir tavır sergileyen ve bu tarz varlıkların düzenlenmesi gerektiğini vurgulayan Giancarlo, CFTC’nin kripto para piyasalarındaki rolü hakkında şu yorumu yaptı:

“Bizim görevimiz piyasaların düzgün, eksiksiz bir şekilde işlemesini ve bütünlük içerisinde olmasını sağlamak. Bizim görevimiz piyasalardaki olumsuz, manipülatif etmenleri temizlemek ve böylece piyasadaki fiyatları adil hale getirmek.”

Giancarlo’ya göre kripto para piyasasını etkili bir şekilde düzenleyebilmek için çift yönlü hareket etmek ve dengeli davranmak gerekiyor. Giancarlo verdiği röportajda CFTC’nin tam olarak bunu yaptığını ve bu tavrını korumaya devam edeceğini belirtti. Giancarlo’nun kripto para düzenlemeleri hakkındaki açıklamaları şu şekilde:

“Çift yönlü bir tavır sergiliyoruz. Bir taraftan katı yaptırımlar uyguluyoruz. Piyasada çok fazla dolandırıcı, sahtekar var ve bunlara karşı harekete geçiyoruz. Diğer taraftansa piyasadaki yeniliklere zarar vermemeye çalışıyoruz. Yeniliklerin gelişmesini, bu yeniliklerin özellikle ABD içerisinde gelişmesini istiyoruz.”

Giancarlo ayrıca kripto para piyasasına giriş yapan kurumsal yatırımcılar hakkında konuştu. Giancarlo’nun düşüncesine göre kripto para piyasasına giren kurumsal yatırımcılar, piyasayı daha ‘olgun’ hale getiriyorlar:

“Daha fazla kurumsal yatırımcının giriş yapmasıyla birlikte daha fazla olgunluk göreceğiz. Önümüzde hala uzun bir yol, çok fazla sorun, pek çok çıkar çatışması var. Çoğu şey gibi bu piyasanın da olgunlaşmaya ihtiyacı var.”

CFTC Başkanı: ‘Kripto Paralara Dengeli Düzenlemeler Gerekiyor’ isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

CFTC Başkanı: ‘Kripto Paralara Dengeli Düzenlemeler Gerekiyor’ - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kanadalı Mobil Ödeme Şirketi, Bitcoin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Etmeye Başladı Bitcoin 12% oranında yükseldi Bu etkinliğe gelen herkese 100 dolarlık Bitcoin dağıtılıyor Kripto Para Cüzdanı Seçerken Aklınızda Bulundurmanız Gereken Önemli Noktalar ve Önde Gelen Cüzdanlar Malta, Blockchain’den Maksimum Fayda Sağlamak İçin Ek Çalışmalar Yapıyor Binance Kripto Para Borsası Güvenlik Sorunlarını Çözdü Mü?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır