Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Blockchain Solutions Yöneticisi: Kripto Paralar Afrika Ekonomisini Kalkındırabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Blockchain Solutions Yöneticisi: Kripto Paralar Afrika Ekonomisini Kalkındırabilir
Blockchain Solutions Yöneticisi: Kripto Paralar Afrika Ekonomisini KalkındırabilirKüresel çapta kripto para birimleri ve geleneksel finans konusuna değinecek olduğumuzda, şüphesiz iki sektörün de en az bilinirliğe sahip olduğu bölge Afrika bölgesi olarak öne çıkmakta. Kripto para birimleri ve blockchain teknolojisi dünyanın bir çok bölgesinde şimdiden aktif kullanıma ulaşsa da, Afrika bölgesi içerisinde sadece seçkin azınlık bunlardan haberdar.

Yakın zamanda Nijerya içerisinde yapılan bir etkinliğe katılan ülkenin önde gelen blockchain uzmanları ve kripto para yatırımcıları, bankacılık hizmetlerine erişimin en az oranda olduğu bu bölgenin, hem kripto para sektörü hem de yerel hükümetler için karşılık ‘kazan-kazan’ durumu oluşturabileceğini düşünmekte.

”Nijerya Kripto Para Piyasasında Güveni Kuruyoruz” isimli etkinliğe katılan Blockchain Solutions Limited COO’su Lucky Uwakwe, topluluğa yaptığı konuşmasında kripto para birimlerinin küresel olarak yükselişe geçtiğini ve dünya çapında %65 orana sahip insanların, şimdiden kripto para birimlerinin farkında olduğunu vurguladı. Luno Nigeria tarafından yapılan açıklamaya da değinen yönetici, yüksek bilinirlik oranına rağmen sadece %25 civarında insanın herhangi bir kripto para birimine sahip olduğunu ve bunların %51’inin yatırım amaçlı, %16’sının online alışveriş, %19’unun havale odaklı ve geri kalanının ise gizli işlem amaçlı kripto para birimine sahip olduğunu vurguladı.

Verdiği veriler biraz yapmacık dursa da, Uwakwe’nin değindiği nokta küresel çapta kripto para birimlerinin tanınırlığı artarken, Nijerya’nın da bu sürece ortak olup gelişmeler yapmaya başlaması olarak özetlenebilir. Uwakwe, kripto para birimlerinin Nijerya ve Afrika ekonomisini ‘kalkındırma’ konusunda çok önemli bir rol oynayabileceğini ve kesinlikle hafife alınmaması gerektiğini de ifade etti.

Blockchain Solutions Yöneticisi: Kripto Paralar Afrika Ekonomisini Kalkındırabilir isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Blockchain Solutions Yöneticisi: Kripto Paralar Afrika Ekonomisini Kalkındırabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bu hafta en çok yükselen 10 kripto para Binance CEO’su Changpeng Zhao: “Piyasanın büyümesi için ETF’ye ihtiyaç yok.” Bu Ülkenin Bitcoin Rezervi Altın Rezervini Solladı Dark Web Satıcısı 617 Milyon Kullanıcı Hesabını, 20.000 Dolar Değerinde Bitcoin İle Satılığa Çıkarttı! “Bitcoin 2 Hafta İçerisinde 10.000 Dolar Olabilir” Bitcoin’in kafaları karıştıran yükselişi ile ilgili yeni mamut teorisi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır