Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İngiltere Tapu Sicil Dairesi, Blockchain Araştırma Projesinin Yeni Aşamasına Geçiş Yaptı

Ana Sayfa » GÜNCEL » İngiltere Tapu Sicil Dairesi, Blockchain Araştırma Projesinin Yeni Aşamasına Geçiş Yaptı
İngiltere Tapu Sicil Dairesi, Blockchain Araştırma Projesinin Yeni Aşamasına Geçiş Yaptıİngiltere‘nin ulusal tapu sicil dairesi, devam eden blockchain araştırmasının ikinci kademesine geçti.

HM Land Registry geçtiğimiz Salı günü yaptığı duyuruda blockchain firması olan Methods ile olan ortaklığını duyurdu. Methods ve Tapu sicil dairesi ortak olarak R3’ün Corda çerçevesini kullanacak ve tapu ile ilgili bilgileri blockchain üzerine kaydedecek. Söz konusu bilgiler arasında sadece ölçümler değil, alım satımlar da yer alacak.

Dijital Sokak adı verilen proje, ilk olarak geçtiğimiz sene başlatıldı. Alma ve satma sürecini hızlandırmanın yanı sıra, kurum blockchain teknolojisi sayesinde daha ”tane tane” bilgi elde etmeyi de umuyor.

HM Land Registry’nin CEO’su Graham Farrant geçtiğimiz Salı günü yaptığı resmi basın açıklamasında, kurumlarının ”dünyanın önde gelen tapu sicil bürolarından” birisi olmaya aday olduklarını belirtip, uzmanlaşmak istediği alanlar arasında ”hız, kullanım kolaylığı ve veri konusunda açık bir yaklaşım” olduğunu vurguladı.

Farrant bunun yanı sıra şunları dile getirdi:

”Dijital Sokak konusunda Methods ile çalışarak, hedefimize doğru bir adım daha atmış oluyoruz ve blockchain gibi yeni teknolojileri keşfedip, daha hızlı, daha basit ve daha ucuz tapu kayıt opsiyonları inşa ediyoruz.”

R3 CEO’su David Rutter ise firmanın ”dünyanın en çok tanınmaya sahip tapu kayıt bürolarından birisi ile” çalışmak için can attığını ifade etmişti.

2 Haziran tarihinde Hollanda Tapu Sicil İşlemleri için Blockchain kullanma kararı almıştı.

İngiltere Tapu Sicil Dairesi, Blockchain Araştırma Projesinin Yeni Aşamasına Geçiş Yaptı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İngiltere Tapu Sicil Dairesi, Blockchain Araştırma Projesinin Yeni Aşamasına Geçiş Yaptı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum için önemli seviyeler 132 ve 144 dolar noktalarında Bitmex CEO’sundan Bir Tahmin Daha: BTC 2000 Dolara Kadar Düşebilir Bitcoin sert düştü: İşte analistlerin BTC’deki yeni hedefleri Weiss Ratings’e Göre BTC 4 Bin Dolara Düşecek Tether, TRON tabanlı USDT çıkaracak BTC ile 40 kat kazanan ünlü TV sunucusundan çılgın Bitcoin tahmini

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır