Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

OECD: ‘Dengeli’ ICO Düzenlemelerine İhtiyacımız Var

Ana Sayfa » GÜNCEL » OECD: ‘Dengeli’ ICO Düzenlemelerine İhtiyacımız Var
OECD: ‘Dengeli’ ICO Düzenlemelerine İhtiyacımız VarEkonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), ilk dijital para arzları (ICO) ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. OECD’nin açıklamalarına göre Dünya çapındaki ülkeler, ICO düzenlemelerini hazırlayabilmek için işbirliği yapmalılar.

OECD bundan birkaç gün önce ICO düzenlemeleriyle ilgili yeni bir metin yayınladı. OECD, ICO’larla ilgili yaptığı araştırmalardan sonra bu piyasadaki yasal belirsizliklerin bir an önce ortadan kaldırılması gerektiğine karar verdi.

ICO sektöründeki belirsizliklerin kalması, bu piyasadaki süreçlerin belli bir standarda oturtulması durumunda ICO’ların “finansal olarak daha güvenli şekilde” kullanılabileceklerini belirten OECD, şöyle ekliyor:

“ICO’ların hem hız hem maliyet konularındaki faydalarını olumsuz yönde etkilemeyecek kadar dengeli düzenlemelerin ve denetimlerin yapılması gerekiyor.”

Yayınlanan bu belgede ICO’ların temel özelliklerine de değiniliyor. OECD’nin yayınladığı metnine göre yapı gereği küresel olan ICO’ları yine küresel şekilde düzenlemek, uluslararası karmaşıklığa yol açmamak gerekiyor.

OECD, ICO’ların özellikle küçük ve orta çaplı şirketler için epey faydalı olduğunu ve bu yüzden ICO düzenlemelerinin dikkatli bir şekilde yapılması gerektiğini düşünüyor. OECD’nin yayınladığı metne göre ICO’lar bu şekilde düzenlenirlerse büyük gelecek vaat edebilirler.

Kendinin “NATO’nun ekonomik dengi” olarak konumlandıran Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü, Dünya genelindeki hükümetlere ekonomik kalkınma konusunda destek oluyor.

OECD geçtiğimiz yılın ağustos ayında Blockchain ile ilgili büyük çaplı bir konferans düzenleyeceğini açıkladı. Bu konferansta Blockchain teknolojisinin başlıca kamu sektöründeki kullanım alanlarına değinildi.

OECD: ‘Dengeli’ ICO Düzenlemelerine İhtiyacımız Var isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

OECD: ‘Dengeli’ ICO Düzenlemelerine İhtiyacımız Var - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Arjantin Krizinden Faydalanıyor Fransa Maliye Bakanından  Libra’ya Büyük Darbe 2019 Neden Bitcoin ve Kripto Paralar İçin ‘Altın Yıl’ Olabilir? LocalBitcoins, Venezuela’nın Bitcoin İşlem Hacmini Açıkladı Bir Milyar Ripple’ın Kilidini Açıldı! XRP İçin Şimdi Kartlarda Ne Var? ”Tüm Kripto Paraları Müşteri Talebine Göre Listeliyoruz”

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır