Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Türk Emlak Firması Bitcoin İle 9 Ev Satışı Gerçekleştirdi!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Türk Emlak Firması Bitcoin İle 9 Ev Satışı Gerçekleştirdi!
Türk Emlak Firması Bitcoin İle 9 Ev Satışı Gerçekleştirdi!

Türk Emlak Firması Bitcoin İle 9 Ev Satışı Gerçekleştirdi!Türk Emlak Firması Bitcoin İle 9 Ev Satışı Gerçekleştirdi!

Bitcoin veya diğer kripto para birimleri ile emlak alım satımı geçtiğimiz yıllardan beri dünya çapında ara ara duyduğumuz bir olay olarak bilinmekte. Genellikle ABD ve Avrupa içerisinde gerçekleşen kripto para ile emlak alım satımı haberi, bu sefer Türkiye menşeli bir olay ile adından söz ettirdi.

Antalya Homes isimli emlak firması, Bitcoin kullanarak bugüne kadar 9 kişi veya kuruma mülk sattı ve bunların çoğunu yabancılar oluşturuyor. Kurum konu hakkında yaptığı açıklamada her bir evin minimum 33.900 dolar civarında bir fiyata sahip olduğunu ve Bitcoin’in yanı sıra Bitcoin Cash, Ethereum, Stellar, Ripple, Litecoin ve Tether de kabul ettiklerini vurguladı.

Antalya Homes başkanı Bayram Tekçe, konu hakkında Business Standard kaynağına yaptığı açıklamada ”kripto para birimleri ile yapılan ödemelerin çok daha güvenli ve hızlı bir işlem imkanı” sağladığını vurguladı. Geçtiğimiz 2018 yılından itibaren kripto para ödemesi kabul etmeye başladıklarını dile getiren Tekçe, Antalya Homes’un kendi internet sayfasında ”Bitcoin ile Öde” eklentisi oluşturduklarını ve bu şekilde emlak almak isteyenlere yardım etmek istediklerini ifade etti.

”Kendi kripto para yatırımlarını emlak sektöründe kullanmak isteyenler için bir mülk satın almak oldukça kazançlı. Yatırımcılar konutların her geçen gün değerinin arttığı özellikle Türkiye gibi ülkelerde yatırım yaparak, kendi yatırımlarını çok daha az riskli ve güvenli bir bölgeye aktarmış olabilirler.”

Bitcoin kullanılarak yapılan emlak alım satımları özellikle 2018 yılından beri ciddi bir şekilde artış yaşadı ve hala artmaya da devam ediyor.

Türk Emlak Firması Bitcoin İle 9 Ev Satışı Gerçekleştirdi! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Türk Emlak Firması Bitcoin İle 9 Ev Satışı Gerçekleştirdi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum Artık Altcoin Değil mi? Bitcoin’in Son Yedi Yıldaki En Kötü Ayı ile Tanışın: Kasım Bitcoin’de 14,000 doları müjdeleyen o sinyal yeniden göründü Gelmiş Geçmiş En Büyük 10 Bitcoin Milyarderi ile Tanışın Binance CEO’sundan İddialı Çıkış: Trump Bitcoin Satın Alacak Okan Bayülgen: Bitcoin, daha ahlaki bir geleceği muştuluyor olabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır