Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Riot Blockchain, SEC Olayları Sonrası İstifa Eden CEO’sunun Yerine Yenisini Atadı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Riot Blockchain, SEC Olayları Sonrası İstifa Eden CEO’sunun Yerine Yenisini Atadı
Riot Blockchain, SEC Olayları Sonrası İstifa Eden CEO’sunun Yerine Yenisini Atadı


ABD menşeli Riot Blockchain firması, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından sahtekarlıkla suçlandıktan sonra, firma CEO’su ve Başkanı John O’Rourke kurumdan istifa etmişti. Yaklaşık on ay boyunca CEO olarak görev yapan O’Rourke’nin yerine geçici olarak Chris Ensey getirilirken, Remo Mancini ise kurul başkanlığına atandı.

SEC cuma günü 10 kişilik bir grubu ve ilişkileri olan firmalar ile organizasyonları, toplamda 27 milyon dolar elde etmelerini sağlayan bir sahtekarlık yapısı ile suçlamıştı. SEC’ tarafından yapılan resmi basın açıklamasına göre, söz konusu ekip yasa dışı bir şekilde firma hisselerini satıp, bir çok bireysel yatırımcının elindeki hisselerin değerinin sıfırlanmasına neden olmuş. Suçlanan kişiler arasında O’Rourke dışında, daha önce Riot’un en büyük hisse sahibi olan Florida menşeli ünlü yatırımcı Barry Honig de yer almakta. Buna rağmen yukarıda bahsi geçen sahtekarlık yapılırken kendisinin Riot firması ile herhangi bir bağı bulunmuyordu.

Sicil Bir Hayli Kabarık
Honig bugüne kadar en az üç pump ve dump olayı ile bağı bulunan ”sabıkalı” bir dolandırıcı olarak tanımlanmakta. İddialara göre üç ayrı firmanın büyük oranda hissesini, ”cömert indirimler” yaparak satışa çıkarmış. Honig’in ortakları indirimli hisselerden satın aldıktan sonra, ekip olarak manipülatif bir kampanya başlatıp söz konusu hisselerin fiyatını ve aktif ticari hacmi de yükseltmişler. Hacim ve fiyatlar iyice yükseldikten sonra ellerindeki hisseleri satan grup, yüksek fiyattan alım yapan bireysel yatırımcıları tam bir tuzağa düşürüp piyasadan çekilmekle suçlanıyor.

Riot Blockchain, SEC Olayları Sonrası İstifa Eden CEO’sunun Yerine Yenisini Atadı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Riot Blockchain, SEC Olayları Sonrası İstifa Eden CEO’sunun Yerine Yenisini Atadı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yahoo: İngiliz Milyarderler Brexit Endişesiyle Bitcoin’e Yöneliyor Mike Novogratz: Alt Koinler Ümit Vermiyor Bakkt Temmuz Ayında Geliyor! Binance’in kurucusundan Bitcoin düşmanlarına: Meçhul olacaklar! Kara para aklama kuralları, Bitcoin ödeme platformunun sonunu getirdi İnsanlar Kripto Paraları Anlamadıkları İçin Kullanmıyorlar

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır