Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Tom Lee, Ağustos Ayında Boğa Sezonu Başlayabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Tom Lee, Ağustos Ayında Boğa Sezonu Başlayabilir
Tom Lee, Ağustos Ayında Boğa Sezonu Başlayabilir

© Reuters.  Tom Lee, Ağustos Ayında Boğa Sezonu Başlayabilir© Reuters. Tom Lee, Ağustos Ayında Boğa Sezonu Başlayabilir

Fundstrat Global Advisors kurucu ortağı Tom Lee, Bitcoin fiyatı hakkında çarpıcı tahminlerde bulundu ve altı ay içinde piyasaların boğa sezonuna geri dönebileceğini söyledi.

CNBC yayınına katılan Lee, Ağustos ayında piyasaların “U dönüşü” yapabileceğini iddia etti ve katıldığı yayında şu ifadelere yer verdi:

“BTC’nin 200 günlük hareketli ortalamasına bakılması gerektiğini düşünüyorum. Bitcoin 4.000 $ seviyesinde kalırsa, Ağustos ayına kadar 200 günlük ortalama fiyat seviyesini geçecek, beş altı ay sonra da Bitcoin’nin teknik olarak boğa piyasasına döneceğini görebiliriz.”

Lee, Bitcoin Cash (BCH)’de gerçekleşen hard fork (sert çatal) üzerine yaptığı açıklamada:

“Bitcoin’in 6.100 $’dan, 3.100 $’a düşmesiyle oluşan zararın onarılmasına ihtiyaç var. Bu durumun, yatırımcının güvenini ve pazardaki duruşunu gerçekten baltaladığını düşünüyorum.”

Ayrıcı geçtiğimiz ay İstanbul Blochcain Summit etkinliğine konuk olan ünlü analist Tom Lee, 2019 yılında Bitcoin fiyatı ile ilgili teknik detaylara değinmişti:

”Bitcoin’in 200 günlük ortalamasının altında ve üstünde olduğu zamanlar oldukça önemli. Bitcoin’in 200 günlük ortalamanın üstüne çıkması gerekmekte. 2010 yılından bu yana 200 günlük ortalamanın üstüne çıktığı zaman %93 pozitif olmuş. Altında olduğu zaman ise %10 altında kalmış.

Bunun anlamı, Bitcoin, teknik işaretleri çok yakından izliyor. Kripto paralar kazançları raporlamaz, bu yüzden teknik detaylar burada önem kazanıyor. Teknik analiz için 200 gün çok önemli, önümüzdeki dört ayı etkiler. 2019’da kriptolar için pozitife döneceğini düşünüyoruz.

Bitcoin, yatırımcılarına Şubat ayına kadar ortalama %5 civarında bir getiri sağlamaya başlamıştı. Bu ay ortalama daha da küçüldü, günlük rakamlar % 0,2‘ye yaklaşırken, bazı analistler de ayı piyasasının sonuna gelindiği konusunda hala ısrarcı.

Tom Lee, Ağustos Ayında Boğa Sezonu Başlayabilir isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tom Lee, Ağustos Ayında Boğa Sezonu Başlayabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Araştırma: Kripto Paralarla En Aktif İşlem Gören İtibari Para Amerikan Doları Oldu EOS’da 1 Haziran Heyecanı İyi ki doğdun Satoshi Nakamoto: Bitcoin’in kurucusu 44 yaşında Bitcoin ATM Startup Firmaları İçin ‘İşler Tıkırında’ Gidiyor İddia: Goldman Sachs Bitcoin Bazlı Yeni Ürün Oluşturacak ve Şimdiden Müşteri Topluyor Brave Tarayıcısının Kripto Para Birimi Basic Attention Token (BAT) Uçuşa Geçti!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır