Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Cüzdanı Blockchain ‘Taklit Siteyi’ Şikayet Etti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Cüzdanı Blockchain ‘Taklit Siteyi’ Şikayet Etti
Kripto Para Cüzdanı Blockchain ‘Taklit Siteyi’ Şikayet EttiKripto para cüzdanlarından olan Blockchain, kendisini taklit eden bir siteyi ABD’deki federal mahkemeye şikayet etti.

Alan adı ‘Blockchain.com’ olan Blockchain, Blockchain.io adlı bir sitenin kendisini taklit ettiğini ve bu sitenin amacının insanları dolandırmak olduğunu düşünüyor.

Benzer Alan Adı

Blockchain.com’un bu durumdan endişelenmesinin başlıca sebebi insanların iki site ayrım yapamama ve sonunda mali kayıp yaşama ihtimali. Blockchain ayrıca ‘Blockchain.io’ adlı sitenin kendisini bilerek taklit ettiğini düşünüyor. Şirketin böyle düşünmesine yol açan benzerlikler şunlar:

  • Oldukça benzer alan adı (blockchain.io)
  • Oldukça benzer renkler (koyu mavi tonları)
  • Benzer geometrik şekillerle yapılmış (yuvarlak kutu değil çember) logo (kare değil küre)

Blockchain’e göre söz konusu platformun orijinal adı aslında ‘Instawallet’ olarak da bilinen Paymium. Paymium 2013 yılında bir hack saldırısına uğramıştı ve bunun sonucunda kullanıcıların paraları çalınmıştı.

Blockchain’e göre Paymium’un böylesi bir ‘marka değişikliği’ne gitmiş olmasının sebebi sitenin ilerleyen zamanlarda bir ICO düzenlemeyi planlıyor olması. Blockchain’e göre site eğer yine Paymium adını kullansaydı 2013 yılında uğradığı saldırı nedeniyle kullanıcıların güvenini kazanamayacaktı.

Resmi Şikayet

Paymium ayrıca kripto para sektöründe faaliyet göstermek için SEC’ten alınması gereken izni aldığını iddia ediyor ancak Blockchain ortada böyle bir iznin olmadığını belirtiyor. Eğer Blockchain haklıysa Paymium hem ABD yasalarına uymuyor hem de uyuyormuşçasına yalan söylüyor. Blockchain bu sebepler nedeniyle Paymium’un bir dolandırıcılık projesi olduğuna ve bu projenin tek amacının insanlardan para toplamak olduğuna inanıyor.

Kripto Para Cüzdanı Blockchain ‘Taklit Siteyi’ Şikayet Etti isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Cüzdanı Blockchain ‘Taklit Siteyi’ Şikayet Etti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Payoneer CEO’suna göre ‘tek küresel para olarak Bitcoin’ bir hayal İlk 10 kripto paranın neredeyse tamamı artık 200 günlüğün altında Ethereum USDT’leri ikiye katlandı Satış Baskısı Artan Bitcoin’de Sırada Ne Var? İddia: Telegram TON Ağı 2019 Yılının Ekim Ayına Kadar Çıkmazsa, Tokenler Geçersiz Hale Gelecek! Bitcoin’in bu yıl 20 bin doları görme olasılığı açıklandı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır