Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

NVIDIA İlk Çeyrekte Kripto Pazarı Kazanç Raporunu Açıkladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » NVIDIA İlk Çeyrekte Kripto Pazarı Kazanç Raporunu Açıkladı
NVIDIA İlk Çeyrekte Kripto Pazarı Kazanç Raporunu Açıkladı

NVIDIA İlk Çeyrekte Kripto Pazarı Kazanç Raporunu AçıkladıNVIDIA İlk Çeyrekte Kripto Pazarı Kazanç Raporunu Açıkladı

Amerikan grafik kartı (GPU) üreticisi olan Nvidia (NASDAQ: NVDA), geçtiğimiz günlerde, şirketin kripto pazarına yaptığı işlemci satışlarından 289 milyon dolar ürettiğini bildirdi.

Nvidia, kripto madencilik pazarına çip satışlarından elde edilen gelir ile ilgili ilk bilgileri paylaştı. Susquehanna analisti Christopher Rolland’a göre, Nvidia’nın madencilik donanımındaki ilk çeyrek satışlarının 200 milyon dolar gibi çok daha düşük bir rakam olması bekleniyordu.

Nvidia CEO’su Jensen Huang, kripto madencilerinden GPU’lara yönelik artan talep nedeniyle beklentileri aştığını ve bunun daha yüksek fiyatlara yol açtığını açıkladı. “Kripto madencileri çeyrekte birçok GPU’mızı satın aldı ve fiyatları artırdı.” dedi. Huang, yüksek fiyatların, oyuncular gibi diğer tüketicilerin en yeni GeForce grafik kartı serisine girmesini engellediğini de sözlerine ekledi.

Şirketin ilk çeyrek kripto madenciliği için yaptığı satışları, şirketin toplam gelirin %9’undan fazlasını oluşturuyordu ve bu da 3.2 milyar dolara tekabül ediyor. Kripto madenciliği için üretilen çipler, (Orijinal Ekipman Üreticisi) OEM gelirinin %76’sını oluşturdu ve bu rakam son çeyreğe göre %115 arttı. OEM bileşenleri, üretimi bir şirket tarafından yapılan ve daha sonra başka bir firma tarafından pazarlanan bir üründe kullanılanlardır.

Nvidia, kripto pazarına yapılacak satışların getirisinin önümüzdeki çeyrekte üçte iki oranında azalabileceğini söyledi. Madenciler için kripto gelirleri, kripto-para piyasalarının Aralık 2017’de rekor seviyelerini takiben bir düzeltmeye tabi tutulduğu bu yılın başlarında azaldı.

Nvidia’nın temel rakibi olan Advanced Micro Devices (AMD), Nisan ayında şirketin toplam satışların %10’unu kripto ve Blockchain ile ilgili satışlardan elde ettiğini açıkladı. Şirketin CEO’su Lisa Su, blockchain teknolojisinin potansiyelini belirtti ancak bunun ana büyüme faktörü olmadığını vurguladı.

“İnsanların ürünlerimizi ne için kullandıklarına dair çok iyi bir fikre sahip olduğumuzu hissediyoruz. Bu güzel bir büyüme faktörüdür [blockchain veya madencilik], ama kesinlikle hikayemizdeki baskın büyüme faktörü değildir. ”

NVIDIA İlk Çeyrekte Kripto Pazarı Kazanç Raporunu Açıkladı isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

NVIDIA İlk Çeyrekte Kripto Pazarı Kazanç Raporunu Açıkladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Forbes’in Ünlü Analisti: Bitcoin’in Volatilitesi 50 Bin Doların Habercisi! BitOasis Kripto Para Borsası Monero ve ZCash’i Platformdan Çıkarttı! Litecoin’in kurucusu: Yaklaşan yarılanma şok etkisi yaratacak Kripto kışı ne kadar sürecek? Bitcoin fiyatı kış, ilbahar ve yaz mevsiminde hangi seviyede olacak? Tone Vays açıklıyor… Şeker Hastaları İçin Blockchain Platformu Geliştirildi ABD Kongre’sindeki Bitcoin buluşması sona erdi! Peki ne konuşuldu?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır