Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin’lerinizi Çalınırsa, Bunları Geri Almak İçin Yüzde 20 Şansınız Var!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin’lerinizi Çalınırsa, Bunları Geri Almak İçin Yüzde 20 Şansınız Var!
Bitcoin’lerinizi Çalınırsa, Bunları Geri Almak İçin Yüzde 20 Şansınız Var!Eğer bir Bitcoin hırsızlığına maruz kalacak kadar şanssızsanız, sahip olduğunuz kripto para birimlerinize tekrar kavuşabilmeniz için çok düşük bir şansa sahipsiniz.

Güvenlik uzmanları bu sebepten ötürü çok az çalınma veya hacklenme vakasının kolluk kuvvetlerine rapor edildiğini, insanların çalınan veya hacklenen kripto para birimlerine asla ulaşamayacaklarına inandıklarını ifade etmekte. Reuters‘in haberine göre kripto para birimlerinin eşsiz yapısı aslında hem iyi, hem de kötü yönlere sahip. Geleneksel finansman araçlarında olduğu gibi Bitcoin’in takip edilebilmesi ve ele geçirilmesi o kadar kolay değil. Bu yüzden de daha çok siber suçlu her gün bu sektöre geçiş yapmakta.

FBI  bünyesinde finansal suç departmanı ile ilgilenen özel ajanlardan Patrick Wyman, konu hakkında şunları ifade etmekte:

”Merkeziyetsiz para birimi sistemine sahip Bitcoin veya buna benzer sanal para birimleri, herhangi bir kurum tarafından yönetilmiyor ve kara para aklamayı önleme kuralları ile şüpheli işlem bildirme sistemi gibi önlemlere de sahip değil.”

Elde edilen verilere göre ise, büyük çaplı kripto para hırsızlıkları yetkililerin dikkatini çekerken, küçük yatırımcıların yaşadıkları adeta hiç önemsenmiyor. Avrupa Birliğinin kolluk kuvvetleri kurumlarından birisi olan Europol analistlerinden Jaroslav Jakubcek, her kolluk kuvveti görevlisinin yapılan bütün suça kaynak ayırmasının imkansız olduğunu vurgulamakta.

Ancak Kaliforniya merkezli CipherTrace isimli firmanın CEO’su David Jevans’ın aktardığı bilgilere göre, çalınan kripto para birimlerinizi geri elde etmek için %20 şansa sahipsiniz. Yine de süreç bir hayli uzun çünkü kripto para birimleri saniyelik işlemlerle farklı yetki alanlarına aktarılabilmekte ve diplomasi kanalıyla bunların aşılması gerçekten yıllar alıyor.

Bitcoin’lerinizi Çalınırsa, Bunları Geri Almak İçin Yüzde 20 Şansınız Var! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin’lerinizi Çalınırsa, Bunları Geri Almak İçin Yüzde 20 Şansınız Var! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Justin Sun: Tron ve Tether Ortaklığı Omni’yi Ezip Geçecek Dev Şirketin CEO’sundan Bitcoin Yorumu Bitcoin analizi: BTC 3 günlük düşüşünü sonlandırabilecek mi? Bloomberg analisti: Beklenen Bitcoin rallisi eskiler gibi olmayacak Accenture Yöneticisi: Ripple Büyümeye Devam Edecek Opera, iOS için Kripto Para Cüzdanlı Tarayıcısını Başlattı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır