Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Pegasus, Blockchain Teknolojisi İle Hizmet Verecek

Ana Sayfa » BLOCKCHAİN » Pegasus, Blockchain Teknolojisi İle Hizmet Verecek
Pegasus, Blockchain Teknolojisi İle Hizmet Verecek

Pegasus Hava Yolları, uçuşlarının büyük kısmını gerçekleştirdiği İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ile operasyonel süreçlerini Bitcoin’in de temelini oluşturan Blockchain ile dijitalleştirecek.

Pegasus Hava Yolları, uçuşlarının büyük kısmını gerçekleştirdiği İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı ile operasyonel süreçlerini dijitalleştirilmede önemli bir entegrasyona imza attı.
Şirket açıklamasına göre, bu yılın önemli teknoloji trendlerinden biri olan ve Bitcoin’in de temelini oluşturan “Blockchain” alt yapısı üzerinden hizmet verecek bu entegrasyon çalışması sayesinde, Pegasus’un Uçuş Kontrol Sistemi üzerinden yapılan uçuş tanımları ve güncellemeleri, anında İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Operasyon Kontrol Merkezi (OCC) departmanı çalışanlarının ekranlarına düşecek.”
Yine aynı Blockchain alt yapısı üzerinden İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı sistemlerinde oluşturulan uçuşa ait kapı, bagaj bandı, körük kullanımı gibi operasyonel bilgiler de anlık olarak Pegasus sistemlerine aktarılacak.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Pegasus Hava Yolları Bilgi Teknolojileri Direktörü Barış Fındık, “Uçuşlarımızın büyük kısmını gerçekleştirdiğimiz İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı terminal işletmecisi İSG şirketi ile ortak bir çalışma yaparak operasyonel süreçlerimizin dijitalleştirilmesinde önemli bir adım attık. Kendi kurumsal ara yazılım sistemimiz kullanılarak gerçekleştirilen entegrasyon projemiz kapsamında uçuş operasyonumuz, dijital hale getirilmiş olacak. Daha garanti ve doğru veri aktarımlarıyla birlikte personel eforlarında da kazanç sağlayacağız. Sektörümüzdeki ilk ‘Blockchain’ uygulamalarından birisini, iş ortağımız İSG ile hayata geçirmiş olmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Milliyet

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Pegasus, Blockchain Teknolojisi İle Hizmet Verecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple Beklenen Yeni XRP Ledger Sürümü Yayınladı İşte 4 ünlü uzman ve analistten dev Bitcoin fiyat tahmini ABD: İran’ın Ulusal Dijital Parasına Yaptırım Uygulayalım Decred (DCR) Yarın Dünyanın En Büyük Bitcoin Borsasında Listeleniyor Analistlerin Bitcoin’de “3 bin dolar” uyarısı korkutuyor Blockchain Analiz Firması CipherTrace, 15 Milyon Dolar Topladı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır