Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Norveç’te Yaşanan Kripto Para Cinayetinde Katilin İsmi Belli Oldu, Interpol Devreye Girdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Norveç’te Yaşanan Kripto Para Cinayetinde Katilin İsmi Belli Oldu, Interpol Devreye Girdi
Norveç’te Yaşanan Kripto Para Cinayetinde Katilin İsmi Belli Oldu, Interpol Devreye Girdi

3/3


2/3


Norveç’te yaşanan Bitcoin cinayeti ile ilgili önemli gelişmeler yaşanıyor. Oslo Polis departmanının verdiği bilgilere göre, 24 yaşındaki Norveçli kripto para yatırımcısı Heikki Bjorklund’u canice katleden isim, 20 yaşındaki İsveç vatandaşı Makaveli Linden.


İlgili haber:
Norveç’te Bitcoin Cinayeti: 24 Yaşındaki Yatırımcı Hayatını Kaybetti

24 yaşındaki yatırımcının evine geçtiğimiz pazartesi günü pencereden giren Linden’in çıkan arbedenin ardından Bjorklund’u 20 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü ifade edildi. İlk başta olayın Bjorklund’un kripto para cüzdanı ile ilgili olduğu düşünülse de, şu an gelen raporlar doğrultusunda şanssız adamın cinayetinin bu olayla bir alakası yok. Bjorklund, evine giren ve kendisinin kripto para yatırımlarından habersiz bir hırsız tarafından katledilmişe benziyor.


İlgili haber:
Bitcoin’leri İçin Öldürülen Norveçli, Ev Alabilmek İçin BTC’lerini İtibari Paraya Çeviriyordu

Ayı piyasasına rağmen ciddi bir kar elde etmeyi başaran ve yaptığı tradelerle yaklaşık 120 bin dolarlık bir para kazanmasını bilen şanssız adamın, kirada yaşadığı evi satın almayı düşündüğü ifade edildi. Polis raporları ve arkadaşlarının ifadelerine göre ise, Bjorklund; olaydan kısa bir süre önce elindeki Bitcoin’lerin büyük bir kısmını satmıştı ve apartmanı almak için ev sahibi ile görüşüyordu.

Uyuşturucu madde kullanımı, taciz, hırsızlık ve tehdit gibi suçlardan oldukça kabarık bir sicile sahip olan Linden’in şu anda kaçtığı ve izini kaybettirmeye çalıştığı ifade edilirken; Interpol ekiplerinin de konuya dahil olduğu ve Linden’i aramaya başladıkları ifade edildi.

Linden’in olaydan kısa bir süre sonra İsveç’e döndüğü belirtilirken, katilin şu an için nerede olduğuna dair ise herhangi bir bilgi yok.

Norveç’te Yaşanan Kripto Para Cinayetinde Katilin İsmi Belli Oldu, Interpol Devreye Girdi isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Norveç’te Yaşanan Kripto Para Cinayetinde Katilin İsmi Belli Oldu, Interpol Devreye Girdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin, Satışların Ardından Yükseliyor; Diğer Kriptolar Genel Olarak Yüksek ABD Dışişleri Bakanı’ndan Bitcoin açıklaması: SWIFT gibi düzenlenmeli 2 Adımda Binance’ten Kredi Kartıyla Kripto Para Satın Almak Güvenlik Firması, Ethereum Classic ”Saldırganının” Yerini Bulmak İçin Yardım istiyor SEC Bitcoin ETF’leri Kabul Ederse Her Hisse 25 BTC Değerinde Olacak! Kripto Para Borsaları, Acımasız Kripto Para Kışını Atlatabilecek Mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır