Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bithumb ve Coinone, Doğrulaması Yapılmamış Kullanıcılara İtibari Para Çekim Hizmeti Vermeyecek!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bithumb ve Coinone, Doğrulaması Yapılmamış Kullanıcılara İtibari Para Çekim Hizmeti Vermeyecek!
Bithumb ve Coinone, Doğrulaması Yapılmamış Kullanıcılara İtibari Para Çekim Hizmeti Vermeyecek!Güney Kore piyasasının iki önemli kripto para borsası, yeni aldıkları karar gereği bundan sonra doğrulanmamış kullanıcıların Kore won’u çekim işlemlerine  izin vermeyeceklerini açıkladı. Önümüzdeki ay devreye girecek yeni önlem, Bithumb ve Coinone borsalarından geldi ve itibari para çekim işlemi yapmak isteyen kullanıcılara onaylı ve doğrulanmış gerçek ismiyle açılan hesap oluşturma şartı koşuyor.

Güney Kore’nin ticari hacme göre en büyük kripto para borsası olan Bithumb, 14 Eylül Cuma günü yaptıkları duyuruda, gerçek ismiyle hesap açmamış bütün kullanıcıların itibari para çekim hizmetlerini durduracağını vurguladı.

Hizmet kurumsal üyeler için 1 Ekim tarihinde, bireysel müşteriler için ise 15 Ekim tarihinde sonlandırılacak. Bithumb’tan yapılan açıklamaya göre alınan bu yeni hamle, tamamen hükümete bağlı kara para aklamayı önleme önlemleri gereğince yapılmakta.

Ancak borsa daha sonra yaptığı bir açıklamada, bu olayın sadece itibari para çekim işlemleri için geçerli olduğunu duyurdu:

”Kripto para işlemleri ve çekimleri, normal bir şekilde kullanılabilecek.”

Güney Kore hükümeti özellikle 2017 yılında başlayan ve 2018 içerisinde de devam eden hacklenme olaylarına karşı kripto para borsalarının güvenlik önlemlerini ciddi anlamda sıkılaştırmış ve denetimleri çok sık şekilde yapmaya başlamıştı. Bir çok müşteri bu durumdan şikayetçi olsa da, söz konusu olay uzun vadede bütün kripto para borsaları için güvenli bir ortamın oluşmasına ve piyasanın daha da gelişmesine neden olabilir.

Bithumb ve Coinone, Doğrulaması Yapılmamış Kullanıcılara İtibari Para Çekim Hizmeti Vermeyecek! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bithumb ve Coinone, Doğrulaması Yapılmamış Kullanıcılara İtibari Para Çekim Hizmeti Vermeyecek! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

‘Bitcoin fiyatında patlama olabilir’ dedi, bu 4 nedeni gösterdi ABD’nin Bitcoin Atağı Lamborghini’sini Satıp Daha Fazla Bitcoin Satın Alacak! Yatırım Uygulaması Investr, Kendi Kripto Para Endeksini Piyasaya Sürdü! Başarılı analistten korkunç tahmin: ”Bitcoin fiyatı 2.000 dolara düşebilir.	“ Antonopoulos: Quadriga CX Olayı, Borsaların Güvenilmez Olduğunun Kanıtı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır