Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

2018’de Kurumsal Yatırımcıların BTC ve Kripto Para Yatırımları Yüzde 952 Arttı

Ana Sayfa » GÜNCEL » 2018’de Kurumsal Yatırımcıların BTC ve Kripto Para Yatırımları Yüzde 952 Arttı
2018’de Kurumsal Yatırımcıların BTC ve Kripto Para Yatırımları Yüzde 952 Arttı

© Reuters.  © Reuters.

Bu yılın başından Kasım ayına kadarki süreçte kripto para piyasası büyük bir düşüş eğilimi göstermesine rağmen BTC ve kripto para yatırımları inanılmaz derecede arttı.

BTC ve Kripto Para Yatırımları 2018’de FırladıKripto para birimleri gün geçtikçe global ölçekte benimsenmeye devam ediyor. Uzmanlara göre piyasadaki büyük düşüşe rağmen kripto paranın kabul görmesinde kurumsal yatırımcıların rolü büyük. Büyük şirketlerin piyasaya adım atmasının yakın zamanda bir ralliye sebep olacağını iddia edenlerin sayısı hiç de az değil.

ABD Yatırım Bankası ve finans hizmetleri şirketi Morgan Stanley (NYSE:MS)‘in hazırladığı rapora göre, Ocak ayındaki düzeltme ve akabinde piyasanın gösterdiği düşüş eğilimi bile bu devasa akışı engelleyemedi. Bunaltıcı bir tablo ortaya koyan kripto dünyasına olan yatırımlar, yapılan araştırmalara göre 2018’de yüzde 952 oranında arttı.

Business Insider’in hazırladığı rapor da bu artışı teyit eder nitelikte. Rapora göre, risk sermayesi (venture fund) şirketleri, hedge (serbest yatırım) fonları ve özel sermaye şirketlerinin yönetimindeki kripto para varlıklarının toplam meblağı, 31 Ekim 2018 itibari ile 7,1 milyar dolara yükselmiş görünüyor.

Ocak 2017’de 675 milyon dolar olan kurumsal yatırım, 2 yıl içerisinde 6,425 milyar dolara çıkmış. Bu değişime göre piyasada 2 yıl öncesine kadar mevcut olan kurumsal yatırımların miktarı şimdiye kıyasla % 952’lik bir artış göstermiş.

Kripto Para Birimi Fonları da % 11 ArttıDurgunluğa rağmen artış, yeni oluşturulan kripto para fonlarda da devam ediyor. Morgan Stanley (MS), bu yıl oluşturulacak fon sayısının geçen yıla göre % 11’den fazla bir yükseliş göstereceğini iddia etti. Finans devi, geçen yıl 198 olan kripto fon sayısının bu yıl 220’ye varacağını tahmin ediyor.

Çizilen bu pembe tabloya rağmen bu miktardaki artış neden bir ralli için yeterli olmuyor sorusu aklınıza gelebilir. Uzun sürecek büyük çaplı bir ralli için öncelikle yatırımın büyük ölçekli olması gerekir. M. Stanley’e göre kripto paranın doğasında var olan üç engel kurumsal yatırımcının büyük ölçekli yatırım yapmasına mani oluyor.

Endişeler Giderilirse Yatırım Daha Fazla ArtarM.Stanley bu üç engeli şu şekilde sıralıyor: Çağa ayak uydurmaktan yoksun ilkel düzenlemeler, özel anahtarlar için sunulan gizlilik çözümlerinin yetersizliği ve büyük finansal kurum ve varlık yöneticilerinin kripto piyasada henüz yeterince sahne almamış olması.

Diğer taraftan Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz gibi bazı uzmanlar, büyük şirketlerin girişiyle birlikte Bitcoin’in 2018’in sonuna kadar yüzde 30 oranında yükselebileceğine inanıyor. Onlara göre BTC ve kripto para yatırımları bu kadar arttıktan sonra piyasanın değerinin artmaması imkansız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

2018’de Kurumsal Yatırımcıların BTC ve Kripto Para Yatırımları Yüzde 952 Arttı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’in ağ etkinliği ölçümleri ATH’ye ulaştı: Bu neyi gösteriyor? Yeni Zelanda’daki Terör Saldırısında Kripto Para Detayı Kripto Fiyatları Artıyor, Güney Kore ICO Yasağını Kaldırmayı Amaçlıyor Rus Kripto Para Birliği, Düzenlemeler İçin Başbakan Medvedev’e Mektup Yazdı 27 Ekim Bitcoin analizi: BTC ilk düzeltmesini yaptı… Yeni rota hangi yöne? MyEtherWallet’in Yeni Platformu, KYC Olmadan Kripto Para – İtibari Para Dönüştürme İmkanı Sunuyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır