Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Morgan Stanley, Bitcoin Swap Ticaretini Başlatıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Morgan Stanley, Bitcoin Swap Ticaretini Başlatıyor
Morgan Stanley, Bitcoin Swap Ticaretini Başlatıyor

© Reuters. © Reuters.

Morgan Stanley’nin, Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin fiyatlarına bağlı yeni bir türev(yan) ürünü açıklamayı planladığı bildiriliyor. Yeni Bitcoin swap girişimi, bir Wall Street bankasının kripto dünyasına girmek için yaptığı son hareket olarak yorumlandı.

Morgan Stanley (NYSE:MS) Bitcoin Swap
Morgan Stanley, Bitcoin’in fiyatlarına bağlı bir yan ürünü piyasaya sürüyor. Müşterilerinin kurumsal müşteri talebi karşılandıktan ve onay sürecini bitirildikten sonra Bitcoin’e sahip olacaklar.

Morgan Stanley’de çalışan anonim bir kişi, 13 Eylül’de Bloomberg’e açıklamalarda bulundu. Eski çalışan da, açıklamasında bu iddiaları doğrular nitelikte ifadeler kullandı. Çok uluslu yatırım bankası ve kurumsal hizmet şirketinin kısa bir süre içerisinde bir Bitcoin türev ürününü piyasaya süreceğini iddia etti. Ayrıca Bu türev ürünle Morgan Stanley, tüccarların ve yatırımcıların önde gelen kripto-para biriminin performansına suni müdahaleyi amaçlayacağını açıkladı.

Piyasaya yakında çıkacak olan türev ürün, piyasa katılımcılarının işlemlerinde kısa veya uzun bir pozisyon almasına olanak tanıyan, fiyat iade swapları olarak çalışacak. New York merkezli banka, her işlem için bir ücret talep edecek.

Bitcoin Swap Tam Olarak Nedir?
Investaz‘a göre, iki tarafın belirli bir zaman dilimi içinde bir varlık ya da yükümlülüğe bağlı olarak farklı faiz ödemelerini veya döviz cinsini karşılıklı olarak değiştirdikleri bir takas sözleşmesidir. Bu finansal araçlar, nakit akışlarından, faiz oranlarından, türevlerden veya hisse senedi veya tahviller gibi menkul kıymetlerden olabilir. Farklı takas türleri olmasına rağmen, faiz swapları en yaygın kullanılan türdür.

Hala tam olarak teyit edilemeyen şey ise Morgan Stanley’in ne tür Bitcoin Swapleri teklif olarak sunacağı ve bu Bitcoin swaplerinin nasıl çalışacağıdır. Dedikodu kulislerine sızan gayrı resmi duyumlara göre Morgan Stenley ürünün, fiziksel Bitcoin’lere değil Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine dayalı olanını uygulamaya koyacak.

Şu ana kadar Morgan Stanley, ne sürümü iddia edilen ürün hakkında ne de ilgili haberin yayılması hakkında herhangi bir yorum ya da resmi açıklama yayınlamadı. Kurumsal düzeyde yeterli talep karşılandığında ve ürünün sisteme entegre süreci tamamlandığında Morgan Stenley’in Bitcoin swap için teknik olarak altyapısının hazır olduğu herkesçe tahmin edilen bir gerçek.

Kripto Para Edinimi, Wall Street Bankalarınca En Güvenli Türev
Morgan Stanley, kripto para piyasasına girmeyi amaçlayan bir başka Wall Street gurusu. Aslında Citigroup (NYSE:C), geçtiğimiz günlerde müşterilerinin Bitcoin tecrübesi yaşamalarını sağlamak için Digital Asset Receipt (DAR) olarak bilinen bir finansal enstrüman oluşturdu. DAR, yatırımcıların Amerikan borsalarında yer almayan yabancı hisse senetlerine sahip olmalarını sağlayan Amerikan depozito makbuzu ile aynı şekilde çalışıyor. Bu yeni sistemin müşterilerin kripto paralara sahip olmadan yatırım yapmaları için en basit yol olduğuna inanılmaktadır.

Goldman Sachs’ın Finans Direktörü Michael Chavez, geçtiğimiz hafta CNBC’ye verdiği demeçte, bankanın kripto para ticaret masası açma planlarını kapattığı iddialarını yalanladı. İddialar hakkında yapılan sahte haberler, piyasadaki hisselerin düşmesine neden oldu. Haberlerin yayılmasının ardından geçen birkaç saat içinde büyük kripto paralarda neredeyse %5 ila %15 oranında fiyat kayıpları kaydedildi.

Chavez, Goldman Sachs’ın müşterilerinin talebi doğrultusunda Bitcoin için bir tür türev üzerinde çalıştığını ifade etti. Ayrıca banka, kurumsal müşteriler için kripto varlıklarının güvenli bir şekilde saklanması için bir saklama servisi de başlatmayı düşünüyor. Goldman Sachs’ın Finans Direktörü, bu taze ve güvenilir haberi 7 Ağustos’ta Investopedia’yı bildirdi.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Morgan Stanley, Bitcoin Swap Ticaretini Başlatıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ünlü Bitcoin Boğası Thomas Lee: Bitcoin’in Gerçek Değeri 14.000 Dolar Kripto Dünyasının Altını; Bitcoin Almak İçin 5 Neden Ethereum Boğaları Geri Döndü! Hedef 150 Dolar Ünlü analist Bitcoin fiyatını arttıracak katalizörü açıklıyor: Fransız banka krizi Önde Gelen Yatırımcı: Bitcoin’in Ayı Piyasası, Yoldaki Tümsekten Başka Bir Şey Değil Kuzey Kore Merkezli Hackerlar Saldırıların Dozunu Arttırdı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır