Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

G20 Zirvesinden Kripto Paralar İçin Olumlu Karar Çıktı

Ana Sayfa » GÜNCEL » G20 Zirvesinden Kripto Paralar İçin Olumlu Karar Çıktı
G20 Zirvesinden Kripto Paralar İçin Olumlu Karar Çıktı

© Reuters.  G20 Zirvesinden Kripto Paralar İçin Olumlu Karar Çıktı© Reuters. G20 Zirvesinden Kripto Paralar İçin Olumlu Karar Çıktı

İngiltere Bankası Müdürü ve Finansal İstikrar Kurulu’ndan (FSB) Mark Carney, 13 Mart tarihli bir mektupta G20 üyelerine yaptığı açıklamada, kripto varlıkların dünya ekonomisine “risk oluşturmadığını” söyledi.

Mektup, 20 Mart Salı günü başlayarak Arjantin’de yapılacak zirveye toplanacak olan G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları’na hitap etti. Buna göre Carney, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin finansal güvenlik üzerinde olumsuz bir etki yaratmadığı fikrini paylaşıyor.

Mektupta,

“Üyelerin endişelerine yanıt veren FSB, kripto varlıklarının hızlı büyümesi ile ortaya çıkan finansal istikrar risklerinin gözden geçirilmesini üstlendi. FSB’nin ilk değerlendirmesi, kripto varlıkları kısmen finansal sisteme göre küçük oldukları için şu anda küresel finansal istikrar için risk oluşturmamaktadır.” denildi.

Bu haftaki G20 zirvesi, birkaç ay boyunca kripto paralarda kırmızı bir mektup günü oldu. Uluslararası düzenleyiciler ve politikacılar, Aralık 2017’nin başlarında, etkinliği kripto yönetmeliği konusunu uluslararası aşamaya getireceklerini ve gelecek için koordineli bir yol haritası izleyeceklerini belirttiler.

Carney’in mektubu piyasaları harekete geçirmişti. BTC/USD paritesi, 19 Mart Pazartesi günü yaklaşık 1000 dolar yükseliş gösterdi. Bitcoin, 24 saat içinde %7,25 artışla 8,300 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Carney, daha önce Şubat ayında, Bitcoin’in bir para birimi olarak “başarısız” olduğunu iddia etmesine rağmen, kripto paraların yasaklamaktan ziyade düzenlenmesinin gerektiğini dile getirmişti.

Carney ayrıca şunları söyledi;

“Son zirvede bile, kripto paraların toplam küresel piyasa değeri, küresel GSYİH’nın % 1’inden daha azdı. Buna karşılık, küresel finansal krizin hemen öncesinde, kredi temerrüt takaslarının değeri, küresel GSYİH’nın %100’üydü.”

G20 Zirvesinden Kripto Paralar İçin Olumlu Karar Çıktı isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

G20 Zirvesinden Kripto Paralar İçin Olumlu Karar Çıktı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Winklevoss Kardeşler: Gemini, 10 Yıl İçinde Amazon Kadar İyi Performans Gösterecek Bitcoin 4000 dolar seviyelerini koruyabilecek mi? Analistler mevcut durumu yorumluyor! Rus WEX Kripto Para Borsası Hakkında Polise Yapılan Şikayetler Doldu Taştı! Önemli Gelişme: XRP ve Ethereum, Anormal Piyasa Hareketliliği ile Dakikalar İçerisinde Yüzde 10 Artış Yaşadı Apple’ın Kurucu Ortağı Steve Wozniak Bitcoin’i “dijital altın” Olarak Adlandırıyor Hindistan’daki Yerel Yönetim Blockchain Sektörünü Kalkındırmak İstiyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır