Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Merkeziyetsiz Steemit Ağı, Elemanlarının Yüzde 70’ini İşten Çıkardı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Merkeziyetsiz Steemit Ağı, Elemanlarının Yüzde 70’ini İşten Çıkardı!
Merkeziyetsiz Steemit Ağı, Elemanlarının Yüzde 70’ini İşten Çıkardı!

2/2


2/2


Techcrunch kaynağının 28 Kasım tarihinde aktardığı habere göre, içerik üreticilerini ödüllendirmesi ile bilinen dağıtık sosyal ağ uygulaması Steemit, ”kripto para birimi piyasasının zayıflığı, otomatik STEEM satışlarından elde edilen itibari para kazançlarının düşüşü ve tam Steem ağ düğümlerini çalıştırma masraflarının artması nedeniyle”, çalışanlarının %70’ini işten çıkarmak zorunda kaldı.

Ekibin geri kalanı ise Steemit blockchain ağının boyutunu ve Amazon (NASDAQ:AMZN) AWS‘ye olan bağımlılığı küçültüp azaltarak, sunucu masraflarını düşürmeye odaklanacak. Steemit kurucusu ve CEO’su Ned Scott, konu hakkında şunları ifade etti:

”Steem’in hala açık ara farkla uygulamalar için en iyi ve en düşük ücretli blockchain protokolü olabileceğine inanıyoruz ve bu yeni yönden doğan geliştirmeler, (Steemit’i) uygulama sürdürülebilirliği için çok daha iyi bir hale getirecek. Buna rağmen, Steem’i geliştirmeye devam edebilmemizi sağlamak için, öncelikle masrafları ekonomik olarak sürdürülebilir bir seviyenin altına çekmemiz lazım. Şu an hayatta kalmaktan, Steemit.com’u online tutmaktan ve görevi canlı tutup, mükemmel topluluklar oluşturmaktan daha fazla istediğim bir şey yok.”

Steemit piyasaya çıktığı zamanlarda ilk gerçek anlamda çalışan merkeziyetsiz uygulamalardan birisi olmuş ve kullanıcıların içerik üretip, içerik üreticilerine ödeme yapmalarını mümkün kılmıştı. Steemit platformunun kripto para birimi STEEM, tüm zamanların en yüksek seviyesine nispeten %96 civarı düşüş yaşadı.

Buna rağmen son 24 saat içerisinde %14 yükseliş yaşayan STEEM, basın saatine göre 0,35 dolardan el değiştirmekte ve hala yükseliş sinyalleri vermekte.

Merkeziyetsiz Steemit Ağı, Elemanlarının Yüzde 70’ini İşten Çıkardı! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Merkeziyetsiz Steemit Ağı, Elemanlarının Yüzde 70’ini İşten Çıkardı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

TRON CEO’su Ethereum ve EOS Geliştiricilerine Seslendi: TRON Sizi Kurtaracak Bir Fon Kuracak Önde gelen Türk Bitcoin borsasının kurucusundan Libra, Bitcoin ve altcoin yorumu ile Bitcoin ATM’si açıklaması Araştırma: Merkeziyetsiz Uygulamaların En Büyük Sorunu, Kullanıcıların Bunları Anlayamaması Kripto Para Piyasalarında Bugün: Düşüşlerin Arasında TRX ve BNB Parlıyor Binance CEO’su CZ: Artan Bir Kabul Oluşturmaya ve Endüstriyi İleri Götürmeye Devam Edeceğiz Bitcoin 7000 dolarla flört ediyor: Temmuz’da 8,000 olur mu?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır