Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Litecoin Yaratıcısı Lee: Bitcoin Cash Hash Savaşı Büyük Bir Hayal Kırıklığıydı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Litecoin Yaratıcısı Lee: Bitcoin Cash Hash Savaşı Büyük Bir Hayal Kırıklığıydı
Litecoin Yaratıcısı Lee: Bitcoin Cash Hash Savaşı Büyük Bir Hayal KırıklığıydıMagical Crypto Friends isimli şovun en güncel bölümünde, Litecoin‘in yaratıcısı Charlie Lee, Blockstream CSO’su Samson Mow ve Monero‘nun arkasındaki geliştirici Riccardo Spagni ile ünlü Twitter ismi Whale Panda bir araya geldi. Ünlü isimler yakın zamanda gerçekleşen ve piyasayı alt üst ettiğine inanılan Bitcoin Cash hard fork’u hakkında kendi düşüncelerini ifade etti ve bunun piyasayı nasıl etkilediği hakkında yorumlarda bulundu.

Söz konusu ağ bölünmesi, Kasım ayının başından beri toplulukta konuşulmaktaydı ve sonuç olarak 15 Kasım itibariyle gerçekleşti ve Roger Ver’in desteklediği Bitcoin Cash ABC ekibi, Craig Wright’ın desteklediği Bitcoin Cash SV ekibinin hash gücü olarak önüne geçip Bitcoin Cash ağını ele geçirdi. Bunu ele geçirmesinden önce yaşanan ve hala da yaşanmaya devam eden hash savaşları ise, Bitcoin ağına ve Bitcoin madencilerine ciddi zarar verdi.

Hash savaşları konusuna değinen Charlie Lee, yaşanan bu olayları ”büyük bir hayal kırıklığı” olarak tanımladı ve bunun ”salak bir fikirden ibaret” olduğunu vurguladı. Bitcoin ABC’nin yeni eklentileri ile merkezi bir hale geldiğini belirten Lee, Satoshi Nakamoto’nun bunu merkezi yapmamasında çok haklı bir sebebe sahip olduğunu ve bunun böyle kalması gerektiğini ifade etti.

Kasım ayında başlayan sert düşüşün en büyük nedeni Bitcoin Cash hard fork’u olarak görülmese de, piyasanın bir çok önde gelen ismi bunun tetikleyici rolü oynadığında hem fikir.

Litecoin Yaratıcısı Lee: Bitcoin Cash Hash Savaşı Büyük Bir Hayal Kırıklığıydı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Litecoin Yaratıcısı Lee: Bitcoin Cash Hash Savaşı Büyük Bir Hayal Kırıklığıydı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Coinbase Hacimlerde Düşüş Yaşıyor: Sebep Neutrino’yu Satın Almaları mı? Ravencoin (RVN) Mainnet Açılışını Bugün Yapacak Ünlü yatırımcıdan 4 uzun vadeli Bitcoin senaryosu Dikkat: Bu siteler Bitcoin ve kripto paralarınızı çalmak için faaliyette! Block.one En Çok Kullanılan ve En Yüksek Performansa Sahip Blockchain Olduğunu İddia Ediyor Celsius Kurucusu: Bitcoin 10.000 Doları Geçebileceğini Kanıtladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır