Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC’in Sıradaki Hedefi: ICO Tanıtımı Yapan Sosyal Medya Fenomenleri

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC’in Sıradaki Hedefi: ICO Tanıtımı Yapan Sosyal Medya Fenomenleri
SEC’in Sıradaki Hedefi: ICO Tanıtımı Yapan Sosyal Medya Fenomenleri

2/2


2/2


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), özellikle 2018 yılının başlangıcından beri ICO ve kripto para birimi projelerine karşı ciddi bir mücadeleye girişti. ABD’li regülatör en son bildirdiği haberde, profesyonel boksör Floyd Mayweather ve müzik sektöründen önemli bir isim olan DJ Khaled’e ceza kestiğini bildirmişti.


İlgili haber:
SEC, Ünlü Boksör Floyd Mayweather ve DJ Khaled’i, Yasa Dışı ICO Reklamından Suçlu Buldu

Bir ICO Reklamı Ne Zaman Suça Giriyor?
Yazarlar, YouTube isimleri, kripto para değerlendirme platformları, yayın kaynakları ve özellikle Twitter fenomenlerinin hepsi, yeni yapılan açıklamaya göre SEC’in hedefi haline gelebilir. SEC’in burada hassas nokta olarak betimlediği olay ise, reklam veya tanıtım yapan kişinin, hedef kitleye söz konusu ICO veya kripto para projesinden aldığı parayı belirtmesi veya belirtmemesi olarak öne çıkmakta.

SEC geçtiğimiz yıl yaptığı bir açıklamasında, konu hakkında uyarılarda bulunmuş ve şunu aktarmıştı:

”Menkul kıymet olan bir sanal token’i veya koin’i tanıtan herhangi bir kişi veya ünlü isim, tanıtım karşılığında aldığı tazminatın miktarını, kapsamını ve yapılışını belirtmek zorundadır.”

Regülatör 30 Kasım tarihinde kendi resmi Twitter hesabından yeni bir bildiri yayınladı ve şunları ifade etti:

”Sosyal medya fenomenleri genellikle yatırım profesyonelleri değil, paralı tanıtımcılar oluyor ve geleneksel sertifikalar veya blockchain üzerinde olmasına bakılmaksızın, reklamını yaptıkları menkul kıymetler de dolandırıcılık olabilir.”

SEC’in başlattığı cadı avı sonrası, özellikle bir çok ABD vatandaşı sosyal medya isminin sıkıntı yaşayacağı tahmin edilmekte.

SEC’in Sıradaki Hedefi: ICO Tanıtımı Yapan Sosyal Medya Fenomenleri isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC’in Sıradaki Hedefi: ICO Tanıtımı Yapan Sosyal Medya Fenomenleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum Vakfı araştırmacıları, ETH 2.0 için tarih verdi Ethereum Ve XRP’nin Sıra Değişimine Dakikalar Kaldı! Lider Araştırma Firmasından Bitcoin için çarpıcı 2020 yılı tahmini Boğalar hazırlık yapıyor: Bitcoin yükselişi başka bir teknik gösterge ile destekleniyor Telegram’ın Ethereum’a rakip olabilecek projesi ‘Telegram Open Network’ yüzde 90 tamamlandı Mastercard ve Visa’nın Aç Gözlülüğü, Bitcoin’in Kabulünü Arttırabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır