Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon: Bitcoin ”Umurumda Değil”

Ana Sayfa » GÜNCEL » JPMorgan CEO’su Jamie Dimon: Bitcoin ”Umurumda Değil”
JPMorgan CEO’su Jamie Dimon: Bitcoin ”Umurumda Değil”Bitcoin whitepaper’ı bugün itibariyle 10. yaşına girdi ve görünüşe göre lider kripto para biriminin ‘eski düşmanları’ hala peşini bırakmamakta ısrarlı. Dünyanın en köklü ve büyük finansal kuruluşlarından birisi olan JPMorgan (NYSE:JPM) Chase‘in CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin’in 10 yıllık serüveni boyunca söz konusu kripto para birimi için çok farklı açıklamalarda bulundu.

2017 yılında Bitcoin bir sahtekarlık yorumunda bulunan Dimon, daha sonra tepkilerin artmasına rağmen tekrar bir eleştiride daha bulunmuş ve Bitcoin’in hiçbir değeri olmadığını ifade etmişti. Olaydan yaklaşık 1 ay sonra ”benim için bitcoin konusu kapandı” diyen ünlü CEO, son açıklamasından tam olarak 2 gün sonra yeni bir açıklama daha yapmıştı.

Salı günü Los Angeles’da yapılan konferansa katılan Dimon’a, Bitcoin hakkındaki fikrini neden değiştirdiği sorusu soruldu ve Dimon bu soruya, fikrini değiştirmediğini, sadece Bitcoin konusunun artık umurunda olmadığını söyleyerek cevap verdi.

”Söylediğim şeyi asla değiştirmedim, sadece bunu söylediğim için pişmanım. Bitcoin’e karşı bir sözcü olmak istemedim. Aslında hiç umurumda bile değil tamam mı? Blockchain gerçek, bu bir teknoloji ancak Bitcoin itibari para ile aynı değil.”

Blockchain değil, Bitcoin furyasına katılan isimlerden birisi olan Dimon, geçtiğimiz Ağustos ayında yaptığı açıklamalarda da Blockchain’i çok farklı alanlarda kullanacaklarını aktarmıştı. Dimon da her kripto para eleştirmeni gibi lider kripto para birimi ve diğer kripto para birimleri hakkında sık sık ”değersiz”, ”vakit kaybı”, ”sahtekarlık” gibi yorumlar yaptı ve görünüşe göre yapmaya da devam edecek.

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon: Bitcoin ”Umurumda Değil” isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon: Bitcoin ”Umurumda Değil” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Tatil Öncesi Düşüşünden Sonra İkinci İyileşme Gününde İşte Bitcoin’in yükseliş ve düşüş yaşayabileceği aylar Proof of Live ile tanışın: Ethereum eRush nedir ve madenciliği nasıl yapılır? Chainalysis Raporu Bitcoin Balinaları Volatilite Üzerinde Hiç Bir Zaman Etkili Olmadı Ünlü Bitcoin Yatırımcısı: 3 Milyon Dolar Kaybettim Nike blockchain teknolojisine katılıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır